Binance, Siber Saldırılara Karşı Sigorta Fonu Oluşturdu

Kripto paralara olan ilgi dünya çapında her gün süratle artmaya devam ederken, kripto paraların alım ve satımının yapıldığı kripto para süreç platformlarına yapılan siber saldırılar da giderek artıyor. Geçtiğimiz günlerde tanınan kripto para alım satım, borsa ve cüzdan platformlarından birisi de bu siber ataklardan birisine şahit olmuş; ülkemizde de faaliyet gösteren Crypto.com’un hacklenmesi sonucunda toplamda 483 kullanıcının etkilendiği ve 34 milyon dolar pahasında Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) siber saldırganlar tarafından çalındığı bildirilmişti.

Hal bu türlü olunca da kripto para borsaları, bu usul tehlikelere karşı korunmak adına önlemler almaya başladı. Bu konuda adım atanlardan birisi de dünyanın önde gelen kripto para borsalarından birisi olan Binance Holdings oldu.

Binance, siber akınlara karşı sigorta fonu oluşturdu

Kripto para süreç platformlarına bilgisayar korsanlarından gelen mümkün atak ve varlıkların ele geçirilmesi tehditine karşı Binance Holdings, epey yüklü bir ölçüde sigorta fonu oluşturduğunu duyurdu.

Bloomberg HT’nin aktardığına nazaran Binance, platformda kripto varlığı bulunan kullanıcıların taarruz ve hırsızlık tasalarını gidermek emeliyle siber taarruzlara karşı garanti olarak 1 milyar dolar büyüklüğünde sigorta fonu oluşturma kararı aldı.

Konuya dair açıklamada bulunan Binance CEO’su Changpeng Zhao, “Binance olarak her vakit kullanıcıların fonlarının inançta olduğunu söyledik ve bugün Binance İnançlı Varlık Fonu kullanıcıların siber ataklar üzere istenmeyen olaylara karşı aktif formda korunmalarını sağlıyor” tabirlerini kullandı.