Bir Devrin Sonu: CS:GO’nun Desteği Bugün Sona Eriyor (Peki Oyuna Ne Olacak?)

O karanlık gün geldi çattı. Yılların efsanesi; turnuvaların, yayıncılığın ve oyunculuğun yapı taşlarından olan Counter-Strike: Küresel Offensive, bugün -yani 1 Ocak 2024- itibariyle ortamızdan ayrılıyor. Bu bağlamda Valve’ın takviyesi oyundan çekilmiş olacak ve Counter-Strike 2 ile baş başa kalacağız.

Bu bilgi bir söylenti de değil. Çünkü Valve, evvelki Counter-Strike versiyonu hakkında bilgilendirme yaptığı sayfasında CS:GO’nun 1 Ocak 2024 itibariyle dayanağının kesileceğini açıkça belirtiyor. Donanımı Counter-Strike 2 için kâfi olmayan oyuncular, bu versiyonu oynamaya devam edebilecekti. Pekala artık ne olacak?

Oyunu yeniden de oynayabileceğiz.

Öncelikle oyunun resmî dayanağının kesilmesi, artık güncelleme yahut yama almayacağı manasına geliyor. Yani şu an deneyimlediğimiz CS:GO, buradan sonra bu formda bizimle kalacak. Ama envanter, kasa açma, maç izleme ve oyun bulma üzere hususlarda resmî takviye kesintisinden dolayı sorunlar yaşanabilir.

Peki CS:GO sürümünü nasıl oynayabiliriz?

  • Adım #1: Steam’de kütüphanenize gidin.
  • Adım #2: Counter-Strike 2’ye sağ tıklayıp ‘Özellikler’e basın.
  • Adım #3: Betalar sekmesine gidin.
  • Adım #4: Beta Katılımı’nın yanındaki ‘Hiçbiri’ seçeneğine tıklayın
  • Adım #5: En aşağılarda yer alan csgo_legacy seçeneğini seçin.

Tüm bunların akabinde bir jenerasyonu internet kafeye hapseden, e-sporcu terimini düzgünce yaygınlaştıran ve sayısız anıyı beraberinde getiren Counter-Strike: Küresel Offensive’i deneyimleyebilirsiniz.