Bir Tweet, 1,5 Milyon Dolara Satışa Çıktı

NFT’lerin popülaritesi her geçen gün artarken devasa projelerden kolay bir sms’e kadar her şeyin NFT’ye dönüştüğünü gördük. Örneğin Twitter’da atılan birinci tweet, 2,9 milyon dolar karşılığında bir Türk tarafından satın alınmıştı. Bir öbür örnek ise başarılı medya sanatkarı Refik Anadol’un bir koleksiyonunun NFT olarak 5,1 milyon dolara satılması olmuştu.

Bu tıp sayısız örnekle karşılaştığımız bu kısa sayılabilecek müddette NFT giderek daha da popülerleşti. Ülkemizden gelen yeni bir NFT örneği ise yeniden Twitter’da karşımıza çıktı. ‘Av. Kendine Seküler’ isimli bir Twitter kullanıcısı, platformda paylaştığı ve kısa müddette tanınan hale gelen bir tweet’ini yaklaşık 1,5 milyon dolara satışa çıkardı.

‘Türkiye İktisadının Çöküşü’ isimli NFT satışta

‘Av. Kendine Seküler’ kullanıcısnın Aralık ayında paylaştığı ve kurdaki süratli değişimi gösteren mizahi tweet, kısa müddette ilgi gördü ve akabinde kullanıcı bu tweet’i NFT’ye dönüştürdüğünü açıkladı.

Şimdi ise ‘Türkiye İktisadının Çöküşü’ başlıklı bu NFT OpenSea’de 419 ethereum’dan satışa çıktı. 419 ethereum, anlık olarak yaklaşık 1,5 milyon dolar bedelinde. Şimdi bir teklif verilmemiş fakat hem tweet’in popülerliği hem de NFT’lere olan ilgi, bu tweet’in NFT olarak bu fiyata satılabilmesine ihtimal vermemizi sağlıyor diyebiliriz.