Bitcoin, Tarihinin En Kötü Yeni Yıl Başlangıcını Yaptı

Günümüzde artık bitcoin piyasasına girmeyenler bile kripto paralar konuşuyor. Kripto paralar birçok ülkede yasal; hatta kimi ülkeler resmi para birimi olarak kripto para kullanmaya başladı. Bunlar olurken ise kripto para üniteleri epeyce büyük bir değer kaybı yaşamaya devam ediyor.

Geleceğin para ünitesi olarak gösterilen bitcoin geçen hafta düşmeye devam ederek yüzde 16.8’e kadar kıymet kaybetti. Öbür kripto paralar da büyük kayıplar yaşadı ve Ethereum yüzde 25lik bir düşüş yaşadı. Bitcoin tarihindeki yılın en makus başlangıcını yaptı. Kasım ayında neredeyse 68.000 dolarlık rekor düzeye ulaşan bitcoin artık ise 36.000 doların altında.

Bitcoin yalnızca 1 haftada 8.000 dolar paha kaybı yaşadı

Bitcoin’in fiyatı geçtiğimiz hafta da büyük bir düşüş yaşadı. Perşembe gecesi 43.000 dolardan Cuma günü yaklaşık 38.500 dolara kadar düştü. Bu düşüş Cumartesi sabahı daha da artarak devam etti ve bitcoin 35.140 dolarları gördü. Şu anda ise 35-36 bin dolar ortasında seyrediyor.

Yılın başında bitcoin piyasasına giren herkes üç hafta içinde kripto parasının bedelinin yüzde 23’ünden fazlasını kaybetti. Bu düşüşü devam eder ve yere çakılıp 0 doları görürse ne olacağı ile ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Sanıyoruz bu sefer Elon Musk’ın bu işte bir parmağı yok lakin bitcoin düşmeye devam edecek üzere görünüyor. Yılın başında bitcoin alacak parası olmayanlar olarak kendimizi şanslı hissetmeliyiz tahminen de. Pekala siz bitcoin piyasasının bu düşüşüyle ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmında buluşalım.