İşte Küllerinden Doğan Yeni Mercedes-AMG GT Coupe

Mercedes’in çok daha sportif ve yüksek performanslı arabalarının üretildiği Mercedes-AMG çatısı altında üretilen ve Mercedes’in en ikonik araçlarından olan Mercedes-AMG GT serisi, bundan tam 7 yıl evvel birinci defa piyasaya çıkarak araba severlerin gönlünü fethetmişti.

Aralık 2021 tarihinde Alman devi Mercedes, bu ikonik serinin üretiminin durdurulacağını ve daha farklı araçlara yöneleceklerini açıklamıştı. Lakin ortaya çıkan son manzaralara nazaran Mercedes bu fikrinden vazgeçmiş üzere görünüyor.

Daha agresif bir GT ile karşılaşabiliriz

İsveç’te Motor1 muhabirlerinin objektiflerine yakalanan yeni GT’nin üzerinde ayrıntılarının anlaşılmaması için bir kamuflaj bulunuyor. Bugünlerde pek çok firma yol testleri sırasında araçlara bu biçim karmaşık kamuflajlar ekleyerek araçları hakkındaki ayrıntıların gizlenmesi için ellerinden geleni yapıyorlar.

Kameralara takılan yeni Mercedes-AMG GT’nin üzerindeki kamuflaja karşın farların altındaki sarı kapaklar epey dikkat çekiyor. Bu da aracın Mercedes-AMG SL modeline epeyce benzeyebileceği konusunda düşündürüyor. Lakin bu kamuflajlı haliyle bile aracın evvelki AMG GT modellerinden çok daha agresif sınırlara sahip olacağı muhakkak oluyor.

Aracın SL serisine epey benzemesinden ötürü kaputun altında SL’de kullanılan 4.0 litrelik V8 motorun kullanılabileceği de yeniden söylentiler ortasında yer alıyor. Mercedes-AMG çalışanlarının zımnilik içinde geliştirdiği otomobil hakkında çok az şey bilinse de aracın hibrit olacağı neredeyse katılaşmış durumda.

590 beygirlik 4.0 litre V8 motoruna ek olarak bir elektrik motoru eklenmesi durumunda aracın gücünün 808 beygire kadar çıkabileceği de dedikodular ortasındaki yerini alıyor.

İşte yeni Mercedes-AMG GT Couple’nin ortaya çıkan fotoğrafları;