BMW 5 Serisi Sedan Dikkat Çeken Özellikleri ve Fiyat Listesi

BMW, yeni BMW 5 Serisi Sedan ile yeniden çıtayı arşa çıkardı. İki paketi bulunan BMW 5 Serisi Sedan nitekim çok şık, şık ve asil bir görünüme sahip. Dış görünüşünün içi de boş değil doğal ki, kaputunun altında 252 beygir güç üretebilen bir motora sahip BMW 5 Serisi Sedan.

BMW 5 Serisi Sedan paketleri ortasından Luxury paketini seçerseniz daha şık, parlak krom kaplamalar ve birinci sınıf deri döşeme elde ediyorsunuz. M Sport paketini tercih ederseniz daha sportif bir tasarım ve M Sport süspansiyona ve aerodinamiğe sahip oluyorsunuz. Gelin bu paketlerin ortak istikametlerine, dizaynlarına, konforuna, güvenliğine, motor performanslarına ve fiyat listelerine birlikte göz atalım.

Tasarım: Laserlight ön farlar ve led art farlar

Dış tasarım:

BMW 5 Serisi Sedan, sportif ve şık bir dış dizayna sahip. Farları ile tipik bir BMW hissi veren 5 serisi Sedan, net yüzeyleriyle bakınca nitekim etkileyici. Kaputun altındaki böbrek ızgara tasarımı ve BMW Laserlight ön farları ile çok modern bir görünüm yakalanmış. Sportif LED’li art farlar ve egzoz çıkışları ile dış tasarım tamamlanıyor.

İç tasarım:

Sportif görünümlü deri direksiyonu ve Geleceğe Dönüş sinemasından fırlamışçasına görünen şoför denetim paneli ile BMW 5 Serisi Sedan çok çağdaş ve klas bir görünüme sahip. Opsyionel olan BMW Live Cockpit Professional ile gelen 12,3 inç’lik denetim paneli ekranı çok kullanışlı.

Konfor: Akıllı telefon entegrasyonu ile telefonunuzu ekrana yansıtın

BMW 5 Serisi Sedan’da bulunan sürüş asistanı sistemleri hem cümbüş hem de iş için teknolojik yenilikler ile donanmış. Opsiyonel olarak pakete ekleyebileceğiniz Profesyonel Sürüş Asistanı ile azamî güvenlik ve birinci sınıf sürüş konforu elde edebiliyorsunuz. Akıllı telefon entegrasyonu ile telefonunuzun bilgilerini de bu ekranda görebiliyorsunuz.

Ön ve art kapılardaki kontur ışıklar da dahil olacak formda aracın iç aydınlatması çok rahatlatıcı ve göz almayan bir ışık sunuyor. Bu sayede gece vakti hem aracın içinde görüşünüz azalmıyor hem de ışık gözünüzü almıyor.

Güvenlik: xDrive sayesinde savrulmaz

BMW 5 Serisi Sedan’ın sahip olduğu akıllı dört çeker xDrive teknolojisi, azamî çekiş sağlar ve gücü ön ve art tekerler ortasında değişken bir biçimde dağıtır. Bu sayede araç hem çevik olur hem de savrulmaz.

BMW 5 Serisi Sedan performansı, motorları ve yakıt tüketimi:

BMW 5 Serisi Sedan’da TwinPower turbo 4 silindirli akaryakıtlı ve dizel motor seçeneklerini bulunuyor. BMW EfficientDynamics motor ailesinin en son kuşağı olan turbo 4 silindirli akaryakıtlı motorda Çift VANOS, Valvetronic, yüksek hassasiyetli enjeksiyon, TwinScroll, Turboşarj ve TwinPower Turboşarj bulunuyor. Bu motorlar, motor hacmine bağlı olarak 170 ve 252 beygir güç üretebiliyor.

BMW TwinPower Turbo 2.0 litre 4 silindirli dizel motor ise düşük motor evrelerinde güç üretimiyle süratli reaksiyon sunuyor. Değişken türbin geometrisine sahip turboşarj teknolojisi, yakıt açısından verimli bir kullanım sunuyor.

2021 fiyat listesi:

 • BMW 520i Sedan
  • BMW 520i Sedan Luxury Line: 1.348.000 TL
  • BMW 520i Sedan M Sport: 1.374.000 TL
 • BMW 530i xDrive Sedan
  • BMW 530i xDrive Sedan Luxury Line: 2.049.000 TL
  • BMW 530i xDrive Sedan M Sport: 2.087.500 TL
 • BMW 520d xDrive Sedan
  • BMW 520d xDrive Sedan Luxury Line: 1.964.200 TL
  • BMW 520d xDrive Sedan M Sport: 2.002.000 TL
 • BMW 530e xDrive
  • BMW 530e xDrive Edition M Sport: 2.543.300 TL

BMW 5 Serisi Sedan özelliklerini ve fiyatlarını sizlerle birlikte ayrıntılarıyla inceledik. Pekala siz ne düşünüyorsunuz? Modele gelen yenilikler tatmin edici mi? Fiyat ve özellikler dengeli mı? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!