Can Gürses, Yeni YouTube Kanalını Duyurdu

Söz konusu bilim olduğunda YouTube’da karşımıza çıkan içeriklerin çok büyük kısmının İngilizce olduğunu fark etmişsinizdir. Bu türlü bir mecrada Türkçe ve ‘güvenilir’ tanınan bilim içerikleri arayanlar için artık bir yeni seçenek daha var.

Uzun müddettir ‘Çocuklar İçin Oyunlarla Matematik‘ atölyesi ile çocuklara bilim ve matematiği sevdirmek için çalışan Can Gürses, artık YouTube’da ve bu defa her yaştan izleyiciler için tanınan bilim içerikleri üretecek.

‘Bu Ne Bilimsizliktir’ birinci görüntüsü ile 8 Ocak’ta yayına başlayacak:

Can Gürses’in bugün Twitter hesabında yaptığı bir paylaşım ile duyurulan yeni YouTube kanalı, kısa bir tanıtım görüntüsüyle mecraya giriş yaptı. Kanalın birinci ‘bilim videosu’ ise 8 Aralık tarihinde yayında olacak.

Tanıtım görüntüsünde bahsedilen başlıklara bakacak olursak, Bu Ne Bilimsizliktir kanalında geniş bir içerik çeşitliliği izleyicileri bekliyor. Bilimi herkes için anlaşılır kılmaya çalışmanın ne kadar değerli ve bedelli olduğunu biliyoruz; Can Gürses’e ve YouTube çalışmalarını birlikte yürüttüğü Matematik ve Matematik Mühendisliği Topluluğu’na muvaffakiyetler ve bol abone diliyoruz.

Kanalın tanışma görüntüsüne göz atmak isterseniz:

YouTube video