TOGG’un Yeni Modeli CES 2022’de Tanıtıldı

Geçtiğimiz günlerde yeni logosu tanıtılan TOGG, CES 2022 fuarına katılacağını açıklamış ve dünya pazarına girmeye hazır olduğunu belirtmişti.

Geçtiğimiz gün yayınlanan bir görüntü sonrası ‘yeni model’ habereleri konuşulmaya başlanmıştı. Tüm söylentilerin ve sızdırılan imgelerin akabinde bugün gerçekleşen CES etkinliğinde yeni TOGG sedan modeli tanıtıldı.

Tanıtım öncesi TOGG’un vizyonundan ve projelerinden bahsedildi:

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, gerçekleştirdiği sunumda araba dünyasının artık değiştiğini ve arabaların çok daha çevre dostu olması gerektiğini söyledi. Karakaş, TOGG’un internete bağlı olmayacağını, “internetin TOGG’a bağlı olacağını” söyledi.

Euro NCAP testlerinden 5 yıldız almayı hedeflediklerini belirten TOGG’un CEO’su Avrupa’nın en pak boya atölyesini inşa ettiklerini ve etraf dostu TOGG’un etraf dostu bir biçimde üretileceğini söyledi. Gürcan Karakaş ayrıyeten batarya üretimi için gerekli yatırımların da yapıldığını açıkladı. 20 GigaWatt kapasiteli bataryalar üretmek istediklerini belirten Karakaş, Gemlik’te geliştirilen tesisin araba dışında bilhassa güç ve batarya alanlarında geliştirmeler yapılacağını açıkladı.

Yeni araçtan birinci ayrıntılar da geldi:

TOGG’un yeni sedan modelinin büyük bir aks aralığına sahip olacağı, 200 ila 400 beygir ortasında bir güce sahip olacağı ve 0’dan 100 km/s sürate 4,8 saniyede çıkacağı açıklandı. Aracın menzilinin 500 km olacağı da yapılan sunumda belirtildi.

Şirketin sürdürülebilirliğe odaklandığını belirten Karakaş, dünyanın ender ‘karbon nötr’ fabrikalarından birine sahip olduklarını ve gelecekte geri dönüşüm için farklı tahliller sunacaklarını açıkladı.

İşte TOGG’un yeni sedan modeli: