Coachella Müzik Festivali NFT Koleksiyonuyla Bilet Satacak

Çoğumuzun Şeyma Subaşı sayesinde varlığından haberimizin olduğu Coachella, Kaliforniya’da düzenlenen bir müzik şenliği. Bu yılki şenlikte de Sweedish House Mafia, Doja Cat, Big Sean ve birçok isim daha sahne alacak.

Festival alanı ve konserler her ne kadar şahane görünse de malesef ki bilet fiyatları epeyce yüksek. Her yıl binlerce iştirakçinin olduğu ve tıpkı anda birden fazla sanatkarın sahne aldığı şenlik bu kere Şeyma Subaşı’nın paylaşımlarıyla değil; NFT dünyasına attığı adımla gündemde.

NFT satın alarak ömür uzunluğu Coachella biletine sahip olabilirsiniz

Festival, FTX tarafından inşa edilen NFT koleksiyonunu 4 Şubat’ta satışa sunmaya hazırlanıyor. Koleksiyonun içinde 10 NFT’lik bir Coachella Keys Collection’da yerini alıyor. Bu 10 NFT’lik koleksiyona açık artırmayla sahip olan şahıslar ise ömür uzunluğu şenlik bileti ve Coachella tarafından üretilen sanal tecrübelere sonsuza kadar erişime hak kazanacak. NFT sahipleri şenliği en önden izlemek ve ünlü şeflerin özel menülerini yemek üzere bir çok ayrıcalığa daha sahip olacak.

Dijital para piyasası ve sanal dünyanın her geçen gün daha da büyüdüğüne şahitlik etmeye devam ediyoruz. Bununla birlikte şenliklerin de NFT dünyasına adım atmaları beklenilen bir şeydi. Umuyoruz ki bu sene Şeyma Subaşı Coachella biletini almıştır böylece biz de gitmiş kadar oluruz.