YouTube’un Android Tam Ekran Video Arayüzü Değişiyor

YouTube, görüntü izleme denince birinci akla gelen platform. Hatta günümüzde YouTube kullanıcılarının büyük bir kısmını taşınabilir kullanıcıları oluşturuyor. Her ne kadar büyük bir sayıya sahip olsa da taşınabilir kullanıcılar, uzun bir müddettir kullanışlı bir video izleme arayüzüne sahip değillderdi. Bilhassa de tam ekran modunda.

Görünüşe nazaran YouTube sonunda bu sorunu kökten çözüyor ve YouTube’un Android birinci olmak üzere mobil tam ekran video izleme arayüzü büsbütün değiştiriliyor. Fotoğraflardan gösterilen tasarım ise nitekim çok kullanışlı duruyor.

Videoyu tam ekrandayken beğenebilir, yorum panelini açabilir, listeye kaydedebilir ve paylaşabilirsiniz

YouTube, yayınladığı görsellerde tam ekran görüntü izleme arayüzünü bizlerle paylaşıyor. Görülen arayüze nazaran tam ekran görüntü modundayken hem çok sade hem de her şeye ulaşabileceğimiz şık bir panele sahip olacağız.

Tabii şunu da belirtmek gerek, birtakım YouTube taşınabilir kullanıcıları için bu yeni bir özellik değil. Birtakım kullanıcılar bu arayüz değişikliğini 3 ay evvel, kimileri 2 ve kimileri da 1 ay evvel aldı. Bunun sebebi ise şirketin kademeli olarak güncelleme yapması.

İlk olarak Android aygıtlara gelecek olan bu arayüz güncellemesinin iOS aygıtlara ne vakit geleceği konusunda ise şimdi bir bilgi paylaşılmadı. Siz arayüz değişikliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.