Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkında COVID-19 Paylaşımına Gözaltı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla hem kendisinin hem de eşi Emine Erdoğan’ın COVID-19’a yakalandığını açıklamış ve Omicron varyantı olduğunu öğrendikleri hastalığı hafif geçirmekte olduklarını belirtmişti.

Ülkemizde her durumda olduğu üzere bu durum hakkında da toplumsal medyada binlerce yorum ve paylaşım yapılmaya başlandı; bunun üzerine Ankara ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da Erdoğan ve eşinin COVID-19 testlerinin müspet çıkması hakkında cürüm teşkil eden paylaşımlar yapan şahıslar için soruşturma başlattı. İşte o soruşturma kapsamında birinci kez 1 kişi gözaltına alındı.

İfadesinin akabinde adliyeye sevk edilecek

Ülkede siyasi kişilikler hakkında toplumsal medyada yaptıkları paylaşımlar sebebiyle insanların gözaltına alınması yahut haklarında dava açılması yabancı olduğumuz bir durum değil; çünkü daha evvel de pek çok kez bu şekil durumların yaşandığına şahit olduk.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşinin COVID-19’a yakalanması hakkında provokatif ve hakaret içerikli paylaşımlar yaptığı tespit edilen Pınar Ö. isimli şahıs da bu sebeple gözaltına alınan birinci kişi oldu. Pınar Ö’nün gözaltına alınması için İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü takımları tarafından çalışma düzenlendi.

Adresi tespit edilen Pınar Ö., İstanbul Cumhuriyet Başsavcılı Basın Hataları Soruşturma Ofisi tarafından verilen talimat ile birlikte Bağcılar’daki konutunda gözaltına alındı. Yaptığı paylaşımlara dair tabiri alınması için polisler tarafından emniyete götürülen Pınar Ö’nün, hakkında yapılacak süreçler sonrasında adliyeye sevk edileceği söz edildi.