Destiny 2’nin PlayStation’a Özel Olup Olmayacağı Açıklandı

Daha geçtiğimiz gün Destiny ve Halo üzere oyunların gerisindeki stüdyo olan Bungie, PlayStation tarafından satın alındığını ve bundan sonra bir arada oyun geliştireceklerini duyurdu. Natürel üstüne çabucak bariz sorular gelmeye başladı. Bu sorulardan biri de Bungie oyunlarının PlayStation özel olup olmayacağıydı.

Bu sorunun gelmesi neden bariz diye soracak olursanız, bildiğiniz üzere birkaç hafta evvel Microsoft, Activision Blizzard’ı tam 68 milyar dolara satın almıştı ve akabinde Call of Duty’nin artık PlayStation için çıkmayacağı söylentileri ortaya çıkmıştı. E haliyle Bungie’nin PlayStation bünyesine girmesinin akabinde beşerler, Destiny 2’nin PlayStation özel olup olmayacağına dair sorular sormaya başladı.

Destiny 2, PlayStation özel oyunu olmayacak ve her platformda bulunmaya devam edecek

PlayStation Studios’un CEO’su Jim Ryan ve Bungie CEO’su Pete Parsons, yaptıkları röportajlarda birebir şeyi vurguladılar. Pete Parsons, verdiği röportajda “Herkes, devasa boyuttaki Destiny 2 topluluğunun hani platformda olurlarsa olsunlar Destiny 2 tecrübelerine devam edebilmelerini istiyor. Bu yaklaşımımız da gelecekteki tüm Bungie oyunlarında geçerli olacak. Bu katidir.”

PlayStation CEO’su Jim Ryan ise emsal şeyler söyledi: “Bu satın alımın gerisindeki ideoloji birtakım şeyleri PlayStation’ın içine çekip sömürmek değil. Bu, birlikte devasa ve mükemmel yeni bir dünya kurmaktan ibaret.”