Discord, PlayStation Entegrasyonuna Kavuştu

Geçtiğimiz yılın mayıs ayında Sony Interactive Entertainment’ın CEO’su Jim Ryan, PlayStation oyuncularını sevindirecek bir haber vermişti. Ryan, Discord ve Sony ortasındaki iştirakle 2022 yılının başlarında PlayStation’a Discord entegrasyonunun geleceğini duyurmuştu. İşte Sony kelamında durdu ve PlayStation için Discord entegrasyonu bugünden itibaren devreye girdi.

Discord blog sayfasında yayımlanan duyuruya nazaran PlayStation oyuncuları, bugünden itibaren PlayStation Network hesaplarını Discord’a bağlayabilecekler. Bu entegrasyonla birlikte PlayStation oyuncuları da tıpkı bilgisayar oyuncuları üzere artık hem PS4 hem de PS5’deki tüm aktivitelerini arkadaşlarıyla paylaşabilecekler.

PSN ID’leri de Discord’a eklenebilecek:

Oyuncular, bunun yanı sıra PlayStation Network ID’lerini de direkt Discord profillerine ekleyebilecekler. Bu sayede arkadaşlarınız PSN ID’nizi direkt profilinizde görebilecek. Entegrasyon özelliği, tüm dünyayla birlikte Türkiye’deki PlayStation oyuncuları için de yayımlandı. Discord, bu entegrasyonla birlikte entegrasyon dayanağı olan platform sayısını 11’e çıkardı.

PSN hesabı Discord’a nasıl eklenir?

Yeni entegrasyon özelliğiyle birlikte PlayStation Network hesabınızı Discord hesabınıza entegre etmek için yapmanız gerekense epeyce kolay. Bunun için Discord’u açıp Kullanıcı Ayarları -> Bağlantılar yolunu izlemeniz ve PlayStation Network logosuna tıklamanız kâfi olacaktır. Sonrasında açılan sayfada PSN hesabınıza giriş yaparak PSN hesabınızı Discord’a bağlayabilirsiniz.