Dogecoin Kurucusundan Yatırımcılara Uyarı

2021 yılında en çok konuştuğumuz kripto para ünitelerinin başında hiç elbet Dogecoin geliyordu. Zira bu kripto para ünitesi, milyarder iş insanı Elon Musk‘ın yaptığı açıklamalar sayesinde eşi gibisi görülmemiş yükselişler yaptı. Şimdiyse bu altcoin ile ilgili dikkat çeken açıklamalar geldi. Dogecoin ile ilgili açıklamalarda bulunan isim, kripto para ünitesinin kurucusu Billy Markus‘tu.

Billy Markus tarafından yapılan açıklamalar, aslında tüm kripto para yatırımcılarının kulağına küpe olması gereken tipten. Çünkü Dogecoin’in kurucusu, içi boş övgülere pek de değer verilmemesi gerektiğini söylüyor. Geliştirilecek para ünitelerinin bir gayeye hizmet etmesi gerektiğini belirten Markus, fiyatların ise ikinci planda olması gerektiğini ifade etti.

“Her vakit uzun vadeli düşünün”

Billy Markus, 2015 yılında elindeki tüm Dogecoin’leri satarak ikinci el Honda Civic almıştı. Bununla ilgili de pişmanlığını her fırsatta lisana getiren Markus, yatırımcılara uzun vade tavsiyesinde bulundu. Dogecoin’in 2015’te 0,0001 dolar düzeylerinden süreç gördüğünü düşünecek olursak, Markus’un ziyanının ne boyutta olduğunu ve bu tavsiyenin aslında ne kadar kıymetli olduğunu anlayabiliriz. Bu makalenin yazıldığı tarihte 1 Dogecoin, 0,14 dolar düzeyinden süreç görüyor. Ortadaki fark, 1400 kat

Billy Markus’un bahisle ilgili açıklaması şöyle: Evet Dogecoin topluluğu biraz da gerçeklerden bahsedelim. Artık her kripto para için içi boş övgülerin sürdürülemez olduğunu gördünüz. Bu tıp övgülere ve fiyata bakmadan, artık bir hedefi olan projeleri geliştirmeye odaklanmalıyız. Ayrıyeten tanınan meme’ler yapmayı, eğlenmeyi unutmayın. Her vakit uzun vadeli düşünün. Yeterli olan meme’ler her vakit var olur.

Dogecoin’in piyasaya sürüldüğü günden bugüne kadar olan fiyat grafiği:

Bu içerik yatırım tavsiyesi kapsamında bedellendirilemez.