Gazeteci Yazar Fatih Altaylı, FIA Komisyonuna Seçildi

Dünya çapında araba yarışlarını düzenleyen ve yöneten kurum Memleketler arası Araba Federasyonu (FIA), bugün 2022-2023 yarış döneminde komiserler heyetinde vazife yapacak isimleri açıkladı. FIA tarafından açıklanan listede gazeteci muharrir Fatih Altaylı da bulundu. Altaylı, FIA ‘Circuits Commission’a seçilen 31 üye isim ortasında yer aldı.

Fatih Altaylı’nın da içinde bulunduğu FIA Circuits Commission, 2022-2023 yılında Meksikalı Jorge Abed’in başkanlığında vazife yapacak. Tıpkı kurulda motorsporlarının bu yılın en tartışılan ismi olan Avustralyalı Michael Masi, Formula 1 Güvenlik Temsilcisi olarak misyon yapacak. Masi, geçtiğimiz dönem, dönemin son yarışının son cinsindeki kararıyla şampiyonluğun değişmesini sağlamıştı.

Altaylı, 2020-2021 F1 Türkiye yarışlarında hakemlik yapmıştı

Fatih Altaylı, Formula 1’in Türkiye’ye döndüğü 2020 ve 2021 yarışlarında yarış hakemi olarak misyon yapmıştı. Altaylı, 2020’deki yarışta Derek Warwick, Gerd Ennser ve Dennis Dea ile birlikte; 2021’deki yarıştaysa Gerd Ennser, Felix Holter ve Enrique Bernoldi ile birlikte hakemlik misyonunu yürütmüştü.