Elon Musk’tan McDonalds’a Dogecoin Teklifi

Kripto para piyasası haftalardır düşüşünü sürdürüyor. Tarihinin en makus yeni yıl başlangıcını yaşayan kripto piyasasına bir kere daha Elon Musk’ın eli değdi. Musk, bildiğiniz üzere uzun vakittir Dogecoin’in büyük bir destekçisi. Milyarder girişimcinin yeni bir paylaşımı da bunu bir sefer daha bizlere hatırlattı.

Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla da Dogecoin’in Tesla eserlerini alırken kullanılabileceğini söylemişti. Yaptığı bu açıklamayla Dogecoin yüzde 11 yükselmişti.Piyasalardaki düşüşten favori kripto parasını kurtarmak isteyen Musk, bu sefer farklı bir strateji denedi ve McDonalds’a hayli ilginç bir teklifte bulundu.

”Ödeme tekniği olarak Dogecoin’i kabul ederseniz TV’de çocuk menüsü yerim”

Elon Musk’ın McDonald’s’a yaptığı değişik teklif işte bu oldu. Dünyanın en güçlü insanı olan Musk, McDonald’s ve kripto piyasası ortasında geçen eğlenceli diyebileceğimiz bir sohbete, fast food devine Dogecoin teklifi yaparak dahil olmayı seçti. Musk, geçmişte Twitter üzerinden attığı bu türlü tweetlerin gerisinde durmuştu. Hatta o denli ki, bir Twitter anketi üzerine paylarını bile satmıştı.

Piyasadaki pek çok isim profil fotoğraflarında McDonalds’ı kullanıyor


Daha evvel de MicroStrategy’nin kurucusu Michael Saylor ve El Salvador devlet başkanı Nayib Bukele, profil fotoğraflarını kendilerini McDonalds çalışanı üzere gösterdikleri fotoğraflarla değiştirmişlerdi. Bunları yapmalarının sebebi ise McDonalds üzere fast food zincirlerinde genelde iş bulmanın kolay olması ve düşük maaş sistemi. Bu yüzden kripto para piyasasındaki beşerler bilhassa de son günlerde olduğu üzere piyasanın ‘kaybettirdiği’ bir devirde bu ironiyi sıkça kullanıyor.

McDonalds da gün içerisinde bu tweeti atmıştı

McDonald’s, piyasalardaki büyük düşüşe bir gönderme olarak ‘Kripto Twitter hesapları yöneten beşerler, ne yapıyorsunuz?’ tweetini atmıştı.