Fiat Doblo Combi Dikkat Çeken Özellikleri ve Fiyat Listesi

Yeni Fiat Doblo Combi ile aileniz ve işleriniz için aşılmayacak yollar kalmayacak. Yeni kuşak teknolojilerle üretilen Doblo Combi, hafta içi ağır iş temponuza ahenk sağlayacak. Hafta sonu ise ailenizle birlikte seyahatlere gitmenize, tabiatın tadını çıkarmanıza fırsat verecek. Bu şekil bir yoğunluk temposuna sahipseniz Fiat Doblo Combi tam da size nazaran bir araç olabilir.

Doğayla ve kentle epey uyumlu bir dinamizmle yollara çıkan araç, pek çok hafif ticari araç severlerin ilgisini çekiyor. Yenilenen kasa yapısından tutun da, teknolojik ve teknik açıdan pek çok yeni özelliğe sahip olan Fiat Doblo Combi, pratik tahlilleriyle de ilgi çekecek üzere görünüyor.

Piano black ayna yapıları, 16 inç titanyum gri alaşım jant modelleri, 7 inçlik geniş multimedya ekran teknolojisi ve kuvvetli hava şartlarında güçlü çekiş sağlayan Traction Plus sistemi üzere pek çok özellik Doblo Combi modelinde yenilenmiş olarak karşımıza çıkıyor. Yeni Doblo dizaynında yapılan değişiklikleri, eklenen özellikleri ve fiyat listesini sizler için derledik. Keyifli okumalar diliyoruz.

Tasarım: Geniş yapısıyla yüklemeyi kolaylaştıran kapılar

Dış tasarım:

Görsel olarak sert sınırlara sahip olan Fiat Doblo Combi, keskin çizgili ön tasarımı ile besbelli bir çizgilere sahip. Aracın gücünü ve sağlamlığını yansıtan bu çizgiler geniş camlı iç dizaynına da tesir ediyor. Araç içi aydınlık hissiyatını artıran Doblo, konforlu bir sürüş için dış dizaynını olabildiğince özelleştirmişe benziyor.

Yan kapı konusu evvelki Doblo modellerinde çok konuşuluyordu. Dar bir yapıda sunulmasından şikayetçi olan birtakım kullanıcılar yeni kapıları çok sevecek üzere. Geniş yapısıyla epeyce kolay erişim sağlayan yan kapılar en dar alanda bile size kolay yük yükleme imkanı sunuyor.

Kapı kolları da ergonomik bir dizayna sahip olduğu için epeyce kolay kullanılıyor. Dikey yan kapı kolları sayesinde kapıları artık tek parmağınızla bile açabileceksiniz. Trekking dizaynıyla ön plana çıkarılan bu kapı yapıları yeni Doblo için çok şık bir tasarım diyebiliriz.

İç tasarım:

Güçlü gösterge paneli sayesinde araç içi denetimler çok daha rahat sağlanıyor. Her türlü sürüş şartında gerekli bilgileri azamî oranda okuyabilmeniz için geniş manzara paneli bulunuyor. Bu sayede hiçbir şey gözlerinizden kaçmayacak ve daha inançlı bir sürüş tecrübesine erişeceksiniz.

Dokunmatik ekranlı multimedya sistemi sayesinde 7 inçlik monitör üzerinden pek çok sürecinizi organize edebileceksiniz. Android AutoTM, Apple Car Play ile Doblo üzerindeki teknolojiyi çok daha rahat bir biçimde yönetebilirsiniz.

Kabin yapısına bakarsanız ergonomik ve minimal ayrıntılar kullanıldığını görebilirsiniz. Baştan aşağı güncellenen iç aksamı daha geniş ve fonksiyonel olduğu için sizi daraltmayacak. Araçla ilgili tüm denetim noktalarına kolay kolay erişebileceksiniz. Aracın ön paneli bu noktada çok daha fonksiyonel tasarlanmış diyebiliriz.

Güvenlik: Traction+ sayesinde kaygn tabanlarda yol tutuşu artar

ESC:

Bu sistem sensörleri ile aracın fren gücünü ve hareketi stabilize etmek için her bir tekerlekteki fren seviyesini ve motor gücünü denetim eder. Tekerleklerin patinaj yapmasını önler, kayma riskini en aza indirir ve her durumda kusursuz bir çekiş garanti eder.

Hız sabitleme sistemi:

Hız sabitleme sistemi sayesinde dilediğiniz bir suratı seçebilir ve sabit süratte ilerleyebilirsiniz. Bilhassa yeni jenerasyon araçlarda olmazsa olmaz özelliklerden olan bu sistem, pek çok aracın inançlı bir halde seyahat etmesine de imkan sunuyor.

Traction+:

Trekking donanım seviyesinde sunulan Traction Plus sistemi sayesinde kaygan tabanlarda yol tutuşunuzu sağlamlaştırıyor.

Konfor: Terleme önleyici kumaş koltuklar

Trekking logolu koltuklar:

Araç içinde terlemeyi önleyici kumaş yapısı ve turuncu renkli dikiş ayrıntısıyla ön plana çıkan trekking logolu koltuklar bulunuyor.

7 inç multimedya sistemi:

Dokunmatik bir teknoloji ile ön plana çıkan 7 inç multimedya sistemi, bilhassa akıllı telefonlarınız ile tam uyumlu çalışıyor.

Traction Plus sistemi:

Zorlu seyahatlerde hayli güvenli bir sürüş deneyimi sağlıyor. Kum, çamur, kar üzere bilhassa kaygan havalarda daha denetimli bir çekiş sağlayan bu modu etkin edebilirsiniz.

Fiat Doblo Combi performansı, motorları ve yakıt tüketimi:

Fiat Doblo Combi aracının 3 farklı motor seçeneği bulunuyor. Dizel motor yapısıyla ön plana çıkan bu araç, güçlü bir performans tezine sahip.

1.3 95 HP Multijet

 • Ortalama (lt/100 km): 5,4
 • Şehir içi (lt/100 km): 6,6
 • Şehir dışı (lt/100 km): 4,3

1.6 120 HP Multijet

 • Ortalama (lt/100 km): 5,4
 • Şehir içi (lt/100 km): 6,4
 • Şehir dışı (lt/100 km): 4,5

1.6 105 HP Multijet

 • Ortalama (lt/100 km): 5,2
 • Şehir içi (lt/100 km): 6,1
 • Şehir dışı (lt/100 km): 4,7

Fiat Doblo Combi 2021 fiyatları:

 • Easy paket fiyatları:
  • 1.3 M.Jet 95HP E6D, dizel manuel: 274.900 TL
  • 1.6 M.Jet 105 HP E6D, dizel manuel: 28.900 TL
 • Safeline paket fiyatları:
  • 1.3 M.Jet 95 HP E6D, dizel manuel: 285.900 TL
  • 1.6 M.Jet 105 HP E6D, dizel manuel: 298.900 TL
 • Urban paket fiyatları:
  • 1.3 M.Jet 95HP E6D, dizel manuel: 279.900 TL
  • 1.6 M.Jet 120HP E6D, dizel manuel: 292.900 TL
 • Premio Plus paket fiyatları:
  • 1.3 M.Jet 95HP E6D, dizel manuel: 296.900 TL
  • 1.6 M.Jet 120HP E6D, dizel manuel: 309.900 TL

Sizler için Fiat Doblo Combi’nin yeni özelliklerini ve teknik ayrıntılarını yakından inceledik. Pekala sizler Doblo Combi’nin bu yeni hali ve fiyatı hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.