GameStop, NFT ve Kripto Para Birimi Kuruyor

NFT’lerin (non-fungible token), yani değiştirilmesi mümkün olmayan dijital varlıkların popülerliği gün geçtikçe artıyor. Bu da birçok teknoloji şirketinin NFT’lere olan yatırımlarını artırmasına neden oluyor. İddia edebileceğiniz üzere oyun şirketleri de bu varlıklara yatırım yapanların başında yer alıyor.

Bugün, Güney Kore merkezli oyun geliştiricisi WeMade’in NFT ve kripto para kazanmanızı sağlayan Legend of Ymir isimli oyununu duyurduğunu sizlerle paylaşmıştık. Bunun yanı sıra Tomb Raider ve Final Fantasy üzere oyunların geliştiricisi dünyaca ünlü şirket Square Enix’in de NFT ve blok zincirine dahil olmayı planladığını ve Metaverse yatırımlarını artırarak oyna-kazan prensibine sahip oyunlar çıkaracağını sizlere aktarmıştık. Artık de ABD merkezli oyun ve elektronik alet satıcısı GameStop, NFT ve kripto paralara yönelik atılım yapma kararı aldı.

NFT ve kripto para ünitesi kurulacak

Wall Street Jorunal tarafından paylaşılan rapora nazaran, geçtiğimiz yıl yaşanan pay artışı çılgınlığının başrolü olan GameStop, NFT’lere ve kripto para iştiraklerine odaklanacak bir birim kurma kararı aldı. Ayrıyeten şirketin bir NFT pazarı oluşturmayı planladığı; bu yüzden kurulması planlanan üniteye şimdiden 20 kişiyi aldığı da gelen haberler ortasında yer aldı. Bu haberler hakkında şimdi rastgele bir açıklama yapmayan GameStop’un, NFT ve kripto paralara giren birinci büyük görüntü oyunu perakendecisi olacağı da paylaşılan raporda belirtildi.

Oyun dalının dev isimlerinden biri olan Ubisoft da geçtiğimiz ay kendi NFT platformunu ve birinci koleksiyonunu duyurmuştu. Reddit kurucusu Alexis Ohanian da oyun şirketlerinin NFT ve blok zincirine olan yatırımlar hakkında açıklamalar yapmış, 5 yıl içinde tüm oyunların kripto para kazanabilecek oyunlar olacağını tabir etmişti. Pekala siz oyun şirketlerinin NFT’lere ve blok zincirine olan yatırımları hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.