Google’ın Yapay Zekâsı Bard, Android Telefonlarda İşte Böyle Görünecek!

2023 yılına damgasını vuran teknoloji hiç tartışma yok ki yapay zekâlar, bilhassa de üretken yapay zekâlar oldu. Teknoloji devleri peş peşe bu alandaki projelerini açıklamıştı. Bu firmalar ortasında Google da yer alıyordu. Firmanın yapay zekâsının ismi da Bard olarak açıklanmıştı. Yapay zekânın resmî yayım tarihini beklemeye devam ettiğimiz bu günlerde Bard’ın arayüzü ortaya çıktı. 

APK-Insight tarafından Google uygulamasının son versiyonu incelendiğinde Bard yapay zekâsının kullanıcı arayüzü de ortaya çıktı. Bard ile birlikte Google’ın yakın vakitte kullanıma açtığı pay senetleri ve finans widgetlarını da bir ölçü değiştiriyor. Ayrıyeten Bard dayanaklı asistan, desteklendiği aygıtlarda var olan asistan uygulamasının yerini alacak. Yeniden de isteyenler, güç düğmesine uzun müddet basarak yahut “Hey, Google” diyerek asistanı kullanabilecekler. 

Google Bard, işte bu türlü görünecek:

Yeni Bard yapay zekâ arayüzü, Google arama uygulamasının üst kısmında yer alacak. Burada bulunan düğme bir açma kapama düğmesi olacak. Bu düğmenin yalnızca bir hatırlatıcı olarak mı orada bulunduğu yoksa kalıcı bir düğme mi olduğu şimdi bilinmiyor. Ayrıyeten 9to5Google grubu de pop-up Bard uygulamasını kullanarak yapay zekâya komutlar verebilmeyi başardılar. 

Bard yapay zekâ üç düğme ile geliyor. Bu düğmeler arama yapmak, sesli bildiri göndermek ve asistanla bir görsel paylaşabilmek için kullanılıyor. Görünüşe nazaran Bard AI asistan komut ayarları da yenilenmiş durumda. Şu anda Bard yapay zekâsı kullanılamıyor fakat yakın vakitte kamunun erişimine açılacaktır.

Google Bard’ın yeteneklerini merak ediyorsanız: