GTA 5 Aracı Gerçek Hayatta Üretildi

Grand Theft Auto serisinin oyun dünyasında bambaşka bir yeri olduğu tartışılmaz bir gerçek. Her ne kadar Rockstar’ın GTA Definitive Edition macerası tam bir faciayla sonuçlansa da oyunların eski versiyonlarının hala büyük bir beğeniye sahip olduğunu söyleyebiliriz. Serinin son oyunu GTA 5’in Online versiyonu da bir oldukça ses getirdi. Hatta serinin hayranları, oyundaki otomobilleri gerçek hayata bile taşımaya başladı…

GTA’nın en büyük modüllerinden birisi, isminden da anlaşılacağı üzere arabalar. GTA 5 Online oyuncuları da ekseriyetle sahip oldukları arabalara modifikasyonlar yaparak üst seviye araçlar elde edebiliyorlar. Oyunda araçlara yapabileceğiniz değişikliklerin bir limiti olsa da arabaları gerçek hayata taşımanızda rastgele bir pürüz bulunmuyor…Bir YouTube kanalı da tam olarak bunu yaptı ve ünlü ‘ramp buggy’ aracını gerçek hayatta üretti.

Oyundaki kadar sağlam görünüyor:

Ünlü YouTube kanalı Burning Wrenches, ramp buggy aracını sıfırdan üretmeyi başardı. Hayli etkileyici bir sağlamlıkla gerçek hayata geçirilen araba, bir Reddit kullanıcısı tarafından da paylaşılınca GTA hayranlarının dikkatini çekmeyi başardı. Her ne kadar bu aracın Süratli ve Öfkeli sinemasından ilham alınarak yapıldığına dair Reddit kullanıcıları ortasında bir ayrılık olsa da Burning Wrenches tarafından yayınlanan görüntülerde da aracın direkt olarak GTA 5 Online serisinden ilham alındığı belirtiliyor.

Ramp buggy’nin performans testi:

YouTube video

10:10 dakikasından itibaren aracın performansını izleyebilirsiniz.