Instagram, ‘Hikâye Beğenme’ Özelliğini Test Etmeye Başladı

Dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından biri olan Instagram, gün geçtikçe kullanıcı tecrübesini güzelleştirmeye ve yeni özellikleri kullanıma sunmaya çalışıyor. Dev platforma yakın vakitte gelmesi planlanan, birçok kullanıcı tarafından özlenen ‘kronolojik akış’ üzere, birtakım özellikleri dün sizlerle paylaşmıştık.

Bunun dışında şirket, geçtiğimiz haftalarda ’60 saniyelik hikâyeler’ özelliğini ülkemize getirmiş, kimi kullanıcılarda test etmeye başlamıştı. Artık de yeni bir özelliğin platforma eklenebileceği tabir edildi. Gelen haberlere nazaran Instagram, hikâyelerin beğenilmesini sağlayan yeni bir özelliği kimi kullanıcılarda test etmeye başladı.

‘Hikaye Beğenileri’

Tech Crunch’ın haberine nazaran Meta’ya (eski ismiyle Facebook) bağlı olan Instagram, dünya çapında hudutlu kullanıcıda ‘hikaye beğenme’ özelliğini test etmeye başladı. Yapılan açıklamalarda yeni bilhassa kıssaların beğenilebileceği; bu beğenilerin ise sırf hikâyeyi paylaşan kullanıcı tarafından görülebileceği söz edilirken beğeni sayısının herkese açık hâle getirilmesinin planlanmadığı aktarıldı. Meta tarafından bilhassa ilgili yapılan açıklamalarda şu sözlere yer verildi:

İnsanların, paha verdikleri bireylerle daha fazla temas kurmasına yardımcı olmak için yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Bunlardan biri olan ‘Hikâye Beğenileri’ni de test etmeye başladık. Bu özellik; hikâyelerin beğenilmesine, bu beğenilerin de sırf gönderiyi paylaşan kişi tarafından görülmesine imkan tanıyacak”

Bilindiği üzere şu anda Instagram hikâyelerine farklı emojiler kullanarak reaksiyon vermek mümkün. Bu özellikte de yeni özelliğe benzeri bir halde reaksiyonlar sadece gönderiyi paylaşan kişi tarafından görüntülenebiliyor. Daha evvel etkileşimleri artırmak için ‘Seninki’ isimli özelliğini kullanıma açan şirket, artık de ‘Hikâye Beğenileri’ özelliği ile kullanıcıların etkileşimlerinin artırılmasını amaçlıyor. Özelliğin ne vakit tüm kullanıcılara sunulacağı ile ilgili ise şu an için rastgele bir bilgi bulunmuyor.