iPhone 13’ler Kendi Kendine Pembe Ekranlı Hale Geliyor

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın 2021 model amiral gemisi akıllı telefonu iPhone 13‘te saç baş yolduran bir kusur tespit edildi. Bilhassa de Çin’deki iPhone 13 sahipleri tarafından yapılan paylaşımlara nazaran telefonların ekranı, kendi kendine pembe yahut mor renge bürünüyor. Kusurun neyden kaynaklandığı şimdi bilinmiyor.

iPhone 13 sahiplerinin toplumsal medyadaki paylaşımlarına nazaran telefonlar, ansızın kullanılamaz hale geliyor. Üstelik birtakım kullanıcılar, ekranın renk değişimiyle uzun periyodik takılma, otomatik yine başlatma ve bunlara benzeyen kimi sıkıntılarla da karşılaşıyorlar. Edinilen bilgilere nazaran pembe yahut mor ekran sorunu, kendi kendine ortaya çıktığı üzere kendi kendine yok oluyor.

Sıfırlama ya da güncelleme bir işe yaramıyor

Kullanıcı raporlarında yer alan açıklamalara nazaran pembe ekran yanlışıyla karşılaşan iPhone 13’ü sıfırlamak ya da güncellemek bir işe yaramıyor. Deneyen kullanıcılar, bunların süreksiz tahliller olduğunu, yanılgının bir mühlet sonra tekrar hortladığını söz ediyorlar. Bu yüzden; şayet bir iPhone 13 kullanıyorsanız ve emsal yanlıştan muzdaripseniz, telefonunuzu boşu boşuna sıfırlamayın.

Apple müşteri hizmetlerinden açıklama

iPhone 13 kullanan bir Çinli, sorunun tahlili için Apple müşteri hizmetlerine ulaştığını açıkladı. Kullanıcının argümanına nazaran Apple müşteri hizmetleri, bunun donanımsal bir sorun olmadığını tabir etti. Kullanıcıya verilen tavsiye ise işletim sistemini ve telefondaki uygulamaları güncellemek olmuş. Lakin bunun bir işe yaramadığı esasen biliniyor. Apple’ın internet sitesindeki forum kısmında paylaşım yapan bir kullanıcı ise işletim sistemi sürümünü düşürerek bu sorunun önüne geçtiğini söz ediyor. iPhone 13 ailesindeki tüm modellere dağılmış olarak görülen kusurun nasıl giderileceği şimdilik bilinmiyor.