Jahrein, Twitch İle Yollarını Resmen Ayırdı

Jahrein ismiyle yaptığı yayınlarla büyük bir hayran kitlesine ulaşan Ahmet Sonuç, Twitch ile yollarını resmen ayırdığını Instagram üzerinden paylaştığı hikayelerle açıkladı. Yaptığı açıklamada sert sözlere de yer veren Jahrein, Twitch ile olan kontratını tek taraflı olarak feshettiğini duyurdu.

‘Artık kendime yakıştıramıyorum’

Twitch’te kara para aklama ve dolandırıcılık işlerine karışan ve bunu itiraf etmelerine karşın rastgele bir ceza almayan yayıncıların ve e-sporcuların hiçbir şey olmamış üzere yayınlarına devam ediyor olmalarına reaksiyon gösteren Jahrein, geçtiğimiz haftalarda Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla da platform ile yollarını ayıracağını açıklamıştı. Şimdiyse resmen platformdan ayrıldığını duyurdu.

Jahrein, Instagram öyküsünden şu halde açıklama yaptı: “Twitch ile sözleşmemi tek taraflı feshettim. Twitch tarafından mahkemeye verilmeyi göze alarak yaptım bunu lakin haklı bir biçimde feshettiğim için bu türlü bir şeyin gerçekleşeceğini zannetmiyorum. Yeniden de kendimi bir biçimde bu türlü bir ateşin içine atarak, rahat olduğum ‘comfort zone’umdan çıkarak yapılması gerekeni yaptım.”

Hikayelerinin devamında ise platformdan bir an evvel ayrılmak istemesinin ayrıntılarına şu biçimde indi: #TemizTwitch dedik…ve bu akıma katılan neredeyse bütün yayıncılar şu anda yayınlarına Twitch üzerinden devam etmekteler. Ben maalesef edemeyeceğim. Mayıs’a kadar Twitch ile kontratım olmasına karşın bu platformda yayın açmayı artıkkendime yakıştıramadığım için bu platformdan uzuyorum. Yeni bir platforma geçeceğim.”

Ortaya çıkan olaylar hakkında Twitch’in rastgele bir yaptırımda bulunmamış olmasını yanlış bulduğunu belirten Jahrein, dolandırıcılık ve kara para aklama işlerine karışan yayıncılar için de “bu onursuzların, bu ahlaksızların dinleri imanları paradır” diyerek reaksiyon gösterdi. Şimdi açıklamadığı öteki bir platformda yayın yapmaya devam edeceğini paylaşan Jahrein, 5-10 Ocak tarihleri ortasında yeniden yayına girmeyi planladığını tabir etti.