KMON Token Nedir, Kryptomon Nasıl Oynanır?

Pokemon’u bilirsiniz. Bilhassa doksanlı yıllarda doğan herkesin çocukluk hayaliydi bir Pokemon’a sahip olmak, onunla ilgilenmek ve maceralara çıkmak… Sanal bebeklerin dolduramadığı bu boşluk bizi oyunlara yönlendirdi. İşte bu yüzden ki Pokemon, her ne kadar çizgi dizisinden bağımsız olsa da bugün oyunlarla yaşıyor, bir formda o hayale ulaşmamızı sağlıyor.

Diğer taraftan tıpkı Pokemon üzere tıpkı hayal ve heyecanımıza seslenen, lakin bunu yaparken blokzinciri teknolojisini kullanan oyunlar da var. Bu oyunların cümbüşün yanı sıra birer yatırım imkanı sunması, 90’lı çocukların ve şimdiki yetişkinlerin dikkatini çekmeyi başarıyor. Lakin sağlam seçenek ne yazık ki çok çok az. Gerçekten BBC, Forbes üzere yayın organlarından referans alan, Binance NFT tabanlı Kryptomon, en yeni ve muteber seçenek olarak karşımızda.

Kryptomon ve KMON nedir?

YouTube video

Blokzinciri tabanlı Kryptomon; aslında Pokemon, CryptoKitties ve sanal bebek akımlarının düzgün taraflarını alan ve bunları NFT’lerle birleştiren bir oyun ve yatırım aracı. Oyuncular bu cihanda KMON ismindeki tokenleri kullanıyor, bu sayede her biri bir NFT’ye bağlı ve eşsiz olan Kryptomon ismindeki karakterlere sahip olabiliyorlar. KMON tokeni, standart para ile alınıp satılabildiği üzere Binance’in kripto para ünitesi olan BNB ile takas yapılabiliyor.

Elbette Kryptomon’lar -tıpkı Pokemon’lar ya da sanal bebekler gibi- beslenmeye ve bakıma muhtaçlık duyuyorlar. Bir öbür deyişle sahip olduğunuz NFT’leri yaşatmak, geliştirmek ve bu yollarla finansal kıymetlerini artırmak oyuncunun sorumluluğunda.

Dünyanın en büyük kripto para borsasının NFT pazarında listelenen Kryptomon’lar, bu sayede Binance NFT ile milyonlarca bireye ulaşabiliyor. Yani hem oyuncuları hem de NFT yatırımı yapmak isteyenler için epeyce büyük, hareketli bir pazarda karşımıza çıkıyorlar.

Kryptomon’a hangi şirketler ve kuruluşlar dayanak veriyor?

Binance dışında Kryptomon projesine takviye veren pek çok büyük borsa, NFT, blokzinciri, finansal oyun topluluğunu üstte görüyoruz. Ayrıyeten Kryptomon hakkında Forbes, Yahoo Finance, Cryptonews, NBC, Business Insider üzere pek çok kıymetli basın kuruluşu ile işbirliği de yapılmış durumda.

Kryptomon’un takımı anonim değil, bu da projeye olan itimadı artırıyor:

Projenin kurucusu Umberto Canessa Cerchi isminde bir teşebbüsçü. Kendisi, daha evvel farklı yayın organlarına Kryptomon hakkında verdiği röportajlarda, girişte de bahsettiğimiz “Pokemon, CryptoKitties ve sanal bebek akımının karışımı” fikrini açık açık tabir ediyor.

Ayrıca hem proje kurucusunun hem de tüm grubun alanında uzman bireylerden oluşması, itimadı artıran en kıymetli öge diyebiliriz. Zira hem blokzinciri hem de NFT teknolojileri için “yeniliğe duyulan heyecanı” kullanan çok sayıda dolandırıcılık teşebbüsü var. Bu teşebbüslerin ortak noktası ise ardında bulunan isimlerin, proje takımının açıklanmaması. Yani bir bakıma işin merdiven altı diyebileceğimiz sistemlerde sürdürülmesi. Kryptomon projesinde bu türlü bir durum yok.

Kryptomon kozmosuna giriş: KMON Token ve bir Kryptomon’a nasıl sahip olursunuz?

 • Adım #1: Buradan Kryptomon’un resmi internet sitesine girin ve sayfayı kaydırın,
 • Adım #2: “Swap Tokens To $KMON HERE” başlığına gelin,
 • Adım #3: Seçeneklerden size uygun olanı belirleyin,
  • Kryptomon’ları BNB, ETH, LINK, USDC üzere tanınan kripto para üniteleri üzerinden satın alabilirsiniz.
  • Ayrıca Gate.io ya da PancakeSwap üzerinden de alabilirsiniz.
 • Adım #4: Kryptomon ana sayfasındaki Start Game butonuna ya da buradaki linke tıklayın,
 • Adım #5: QR kodu okutup sahip olduğunuz cüzdan ile ilişkiyi sağlayın,
 • Adım #6: Kryptomon oynamaya başlayabilirsiniz.

Dilerseniz yalnızca KMON tokeni yatırım aracı olarak kullanabilir, dilerseniz bu token ile Binance NFT ağını temel alan Kryptomon’ları alıp satabilirsiniz. KMON, şimdi Binance’te listelenen bir token olmadığı için listelenme gerçekleştiğinde TL karşısındaki pahası, ilerleyen aylarda artışa geçebilir.

Bir Kryptomon’u da başta Binance NFT ve Kryptomonun kendi marketi olmak üzere TOFU NFT, NFTrade, Babylons Mochi, LootEx üzere tanınan pazarlardan bulabilirsiniz. Binance NFT üzerinde 8 Şubat’ta yeni bir satış aktifliğinin de düzenleyeceğini söylememiz gerekiyor.

Kryptomon oyun içi karakter ekranı bu biçimde görünüyor:

Burada da oyuna başlamadan evvel işinize yarayacak, karakterlerin karışım ve dönüşümü var:

Kryptomon’un son 1 yıldaki muvaffakiyetleri:

 • 13 Aralık 2021’de “Tamagotchi Phase” isimli oyunu piyasaya sürerek, blok zincirinde NFT tabanlı “canlı” bir karakteri piyasaya süren dünyadaki birinci şirket oldu.
 • 19 Aralık 2021’de pozisyon tabanlı “Hazine Avı” aktifliğini başlatınca “Metaverse’ü gerçek dünya ile birleştiren” ve oyuncunun gerçek dünyada bulduklarını NFT cüzdanında saklamasını sağlayan dünyadaki birinci şirket oldu.
 • KMarket adında; oyuncuların Kryptomon NFT’leri, koleksiyonları ve öbür eserleri alıp satabildikleri eşsiz NFT pazarını hayata geçirdi. Tüm süreçlerde kripto paralar ve yüklü olarak KMON token kullanıldı.
 • Kryptomon topluluğu tüm toplumsal medya kanallarının toplamında 350 bin üyeye ulaştı.
 • Oyun, teknoloji ve finans kesiminin önde gelen kilit isimlerinden alınan yatırımlar artışa geçti.
 • DeFi tecrübesi olmayan milyonlarca oyucunun kredi kartı ile KMON token satın almalarını sağlamak için Simplex ile paydaşlık kuruldu.
 • Toplam 9.000 Kryptomon NFT’si blok zinciri üzerinde yaşamaya başladı.
 • En yüksek fiyatlı Kryptomon NFT’si 49 bin 700 dolara satıldı.
 • 5 ayda toplam 8,5 milyon dolardan fazla süreç hacmine ulaşıldı.
 • Binance NFT ile yapılan muahede sonucunda 2000 Kryptomon NFT’sinin tamamının 0,27 saniyede satıldığı, birinci 5 günde 1 milyon dolarlık süreç hacmi oluşturduğu Misteri Box satışı gerçekleştirildi.
 • Dünyaca ünlü bir oyun geliştirme stüdyosu ile Kryptomon oyununu geliştirmek için muahede imzalandı.
 • Oyuncuları Kryptomon’ları ya da yumurtalarını alıp satabilecekleri 6 büyük NFT pazar yeri ile muahede sağlandı.
 • KMON listelemesi için evvel Gate.io ve akabinde ZT ile BKEX üzere borsalar ile iştirak kuruldu.
 • Simplex, Sony PlayStation, Playtika, Citigroup, PokerStars gibi sektör lideri şirketlerde üst düzey yönetici olan danışmanları ve yatırımcılar Kryptomon bünyesine katıldı.

Peki Kryptomon’un önümüzdeki 1 yıl için planları neler?

 • Oyuncuların metaverse ve fizikî dünyayı bir ortada deneyimleyebilecekleri, Kryptomon’larla savaşıp dünyayı keşfedebilecekleri 2.0 versiyonunu yayınlamak.
 • Kryptomon sahiplerinin etraflarındaki öteki Kryptomon’larla gayret etmelerini ve maceralara katılmalarını sağlamak için oyunun Android ve iOS sürümlerini yayınlamak.
 • İlk dünya şampiyonasını ve çeşitli turnuvaları düzenlemek.
 • KMON tokenini daha büyük borsalarda listelemek.
 • Kryptomon temalı fizikî eserlerin satılacağı dijital mağaza açmak.

Kryptomon dünyası için 2 kıymetli tarih yaklaşıyor!

 • 8 Şubat 2022: Binance NFT pazarında yapılacak NFT satışı yapılacak.
 • 15 Şubat 2022: P2E yani “Oyna Kazan” devri başlıyor.

Kryptomon dünyasında yerinizi alarak bu tarihler geldiğinde daha süratli aksiyon alabilir ve blokzinciri tabanlı GameFi dünyasında, önümüzdeki devrin trendine erkenden ortak olabilirsiniz. Kryptomon hakkında daha ayrıntılı bilgiye projenin burada yayınlanmış olan “whitepaper” evrakı üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıyeten Kryptomon Türkiye Telegram kanalına da buradan ulaşabilirsiniz.