Kripto Para Borsası Rain, 110 Milyon Dolar Yatırım Aldı

2017’den beri çeşitli ülkelerde hizmet vermekte olan ve 2020’de de Türkiye’ye resmi giriş yapan Rain isimli kripto para borsası, Serie B yatırım cinsini tamamladı. Bu yatırım çeşidinde 110 milyon dolar toplayan şirket, böylece özsermayesini genişletmiş oldu. Bahisle ilgili açıklamalarda bulunan borsa yetkilileri, büyüme gayelerinin 2022’de de devam edeceğini duyurdular.

Rain tarafından yapılan açıklamalarda, 110 milyon dolarlık yatırımla neler yapılacağına dair bilgi de verildi. Şirket yetkililerine nazaran toplanan yatırımlarla öncelikle Türkiye üzere hizmet verilen ülkelerde lisans alınması için harekete geçilecek. Ayrıyeten borsanın çok daha fazla ülkede hizmet verebilmesi için de çalışmalar sürdürülecek. Rain, yatırımın tipinde topladığı paranın bir kısmını ise istihdama ve teknolojik altyapı iyileştirmelerine ayırdığını beyan etti.

“Türkiye’nin bölgesel merkez olmasına katkı sağlamak istiyoruz”

Rain tarafından yapılan açıklamalarda Türkiye’ye olan ilgilerinin yüksekliğine değinildi. 2021 yılında Türkiye’deki çalışmalarına sürat verdiklerinden bahseden yetkililer, 50 milyon TL’lik bir şirket haline geldiklerini, Türkiye’nin kripto para camiasında bölgesel merkez olmasını sağlamak için hizmet etmeye devam edeceklerini belirttiler.

Rain Türkiye Genel Müdürü Mehmet Çamır tarafından yapılan açıklamalarda şu sözlere yer verildi: Rain olarak bankacılık dalı temsilcileri ile güçlü münasebetlerimiz ve yasal düzenlemelere tam uyum konusundaki hassasiyetimiz herkesin güvendiği bir yapı inşa etmemizi sağladı. Bunun yansıması olarak da dünyanın çok değerli kurumlarından 110 milyon dolar üzere epeyce büyük bir yatırım aldık. Bu yatırım sayesinde Türkiye’deki büyüme hedefimize odaklanmaya devam edeceğiz. Türkiye’de kripto alanında regülasyonların konuşulduğu şu günlerde Rain’in önceliği; herkesin kripto varlıklara inançlı formda erişmesini sağlamak ve regülasyonlara ahenktir. Rain, konusunda uzman küresel bir teknoloji kaynağına sahip. Alınan yatırımdan inovasyon ve kullanıcı güvenliğini geliştirmek, ayrıyeten Rain’in Türkiye pazarındaki büyümesini desteklemek için faydalanılacak.