LinkedIn’e Sesli Toplantı Özelliği Geliyor

Dünyanın en büyük iş ağı platformu olan LinkedIn, platformu geliştirmek ismine çok faydalı olabilecek bir güncellemeyle geliyor. LinkedIn’in etkinliklerden sorumlu yöneticisi Jake Poses, şirket blogunda yayınlanan bir gönderide LinkedIn’e sesli aktifliklerin geleceğini duyurdu.

Bu özellikte kullanıcılar canlı tartışmalarda yer alabilecek, konuşmalara katılabilecek ve aktiflik bittikten sonra aktiflikte yer alan beşerlerle bağlantı kurup bir ağ oluşturabilecek. LinkedIn’in büsbütün dijital olan bu etkinliklerinde panel tipi tartışmalar, toplantılar ve havadan sudan sohbet edilebilen formatlar olacak.

Görüntülü görüşme versiyonu da gelecek:

Sesli etkinlikler LinkedIn’in şirket içi araçları üzerine inşa edilecek. Bu özelliğin görüntülü görüşmeli versiyonunun önümüzdeki ilkbaharda duyurulması bekleniyor. Twitter’ın sesli aktiflik özelliği Spaces üzere sesli sohbet özelliklerine sahip başka şirketlerin tersine LinkedIn, organizatörlerin erişim için ücret talep edebileceği biletli aktiflikleri dahil etmeyi planlamıyor.

LinkedIn’in siteye getireceği bu özellik birinci olarak Clubhouse denilen bir konuşma platformu ile karşımıza çıkmıştı. Daha sonra Twitter’da gördüğümüz bu özellik daha gelişmiş bir biçimde 2020 yılının sonunda yayınlanmıştı. Geçtiğimiz Mart ayında Discord, bu özelliğe misal Stage Channels’ı ve Haziran ayında Facebook da Live Audio Rooms’u eklemişti. Son olarak Spotify da Greenroom projesini duyurdu.

Sesli aktifliklerin sayısı gitgide artıyor üzere görünüyor. Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.