Mercedes, 800 Bin Aracı Geri Çağırdı

Son periyotta bilhassa geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni elektrikli arabası ile isminden çokça kelam ettiren Alman otomotiv devi Mercedes, kıymetli ve riskli bir arıza sebebiyle araçlarını geri çağırmaya başladı. Soğutma sistemlerinde bulunan pompada yaşanan arıza sebebiyle 800 binden fazla araç geri çağırıldı.

Geri çağırılan modellerin listesini paylaşan şirket, şoförlerin araçlarını mümkün olduğunca kullanmamalarını söyledi. Şirketten gelen açıklamalara nazaran kelam konusu teknik aksaklık yangın riski oluşturduğu için şoförlerin hayli dikkatli davranması ve davete uyması gerekiyor.

Geri çağırılan Mercedes modelleri:

Mercedes’ten gelen açıklamada Ocak 2017 ile Ekim 2021 ortasında üretilen SUV GLE, GLS, GLC ve G-Serisi’nin yanı sıra C, E ve S-sınıfı dizel model serilerindeki su pompalarında arıza bulunduğu bildiriliyor. Bu araçların sahiplerinin en yakın Mercedes bayiisine giderek araçlarındaki sorunu tamir ettirmeleri istendi.

Gelen açıklamalara nazaran çağırılan 800 binden fazla aracın yaklaşık 240 bini Almanya’da bulunuyor. Mercedes tıpkı vakitte COVID-19 sebebiyle bilhassa yedek modül süreçlerinde aksaklıklar olabildiğini de vurgularken müşterilerinden bu bahiste anlayış beklediğini tabir etti.