Twitter’ın ‘Retweet’ Özelliğinin Benzeri TikTok’a Geliyor

Popüler toplumsal medya platformu Twitter’ın sevilen özelliği ‘retweet’e emsal bir özellik, bir öbür tanınan toplumsal medya platformu olan TikTok’a geliyor. Gelen bilgilere nazaran TechCrunch’a konuşan TikTok, başka kullanıcıların paylaşımlarını sizi takip edenlerin sayfasına düşürecek olan bir ‘repost’ yani tekrar paylaşma butonunu az sayıda kullanıcı üzerinde test ettiğini doğruladı.

Kullanıcılar, şimdi TikTok’ta bulunmayan test basamağındaki repost butonuna ‘Share’, yani Paylaş menüsünden ulaşabilecek. Twitter’ın retweet işlevin bilakis repostladığınız gönderi sizin profilinizde gözükmek yerine takipçilerinizin‘For You’yani ‘Sizin İçin’ sayfasında gözükecek.

Kullanıcılar, repost yaptıkları bir gönderiye tweet alıntılar üzere kendi yorumlarını ekleyebilecek

Konuya dair “Her vakit topluluğumuza bedel katmanın ve TikTok tecrübesini zenginleştirmenin yeni yollarını düşünüyoruz. “ sözlerini kullanan bir TikTok sözcüsü, şu anda kullanıcıların beğendikleri TikTok görüntülerini paylaşmaları için yeni bir yol denediklerini kaydetti.

Bazı söylentilere nazaran adı ‘Recommended’, yani ‘Tavsiye Edilenler’ de olabilecek özellik kapsamında kullanıcıların sadece ortak arkadaş oldukları şahısların repostladığı görüntüleri görebileceği söyleniyor. Bu yeni özellik sayesinde bir görüntünün tanınan bir TikTok kullanıcısı tarafından repostlanmasıyla o gönderinin daha fazla bireye ulaşabileceği ve böylelikle daha fazla görüntülenme elde edebileceği kestirim ediliyor.

Repost butonunu kullanan bireyler, Twitter’ın alıntı tweet özelliğine misal bir halde, dilerlerse yaptıkları paylaşıma kendi yorumlarını da ekleyebilecek. Lakin bu yorumlar görüntünün ‘yorum’ yerinde gözükmektense, repostlanan görüntünün üst kısmında yer alacak. Buna ek olarak kullanıcılar şayet isterlerse daha sonra repostladıkları bir gönderiyi geri alabilecek.