Mercedes GLE 2022 Dikkat Çeken Özellikleri ve Fiyat Listesi

Klasik Mercedes klaslığına sahip Mercedes GLE 2022 serisi, bir SUV’da sahip olabilecek en elegant görünüşe ve konfora sahip. Hem dışarıdan hem içeriden çağdaşlığın tavan yaptığı bu araç, üst seviye bir mühendisliğe sahip.

Mercedes-Benz’in resmi Türkiye sitesinde Mercedes GLE 2022’ye dair bir fiyatlandırma bulunmuyor zira araç listelenmemiş. İçeriğe eklediğimiz fiyatlandırma aracın ABD’de satışa sunulduğu fiyat. Dilerseniz lafı daha fazla dolandırmadan Mercedes GLE 2022’in dikkat çeken özellikleri ve fiyat listesine geçelim.

Mercedes GLE 2022 Tasarımı: Büsbütün dijital şoför ve araç denetim paneli

Dış tasarım:

Mercedes GLE 2022, klasik Mercedes klaslığına sahip bir dış dizayna sahip. Aracın camları sinemalı, bu sayede dışarıdan görünmüyorsunuz. 19 inç’lik büyük jantları da otomobilin karizmasına karizma katıyor.

İç tasarım:

İç tasarım konusunda Mercedes GLE 2022, her yeni Mercedes model otomobil üzere çıtayı arşa çıkarıyor. Büsbütün dijital şoför paneli ve araç denetim paneli gelecekten geliyormuş üzere hissettiriyor. Büsbütün deri kaplama koltuklar ve direksiyona sahip aracın içi de bir oldukça geniş. Araçta bulunan sunroof da tecrübenizi güzelleştiriyor.

Konfor: Isıtmalı ve masaj yapabilen koltuklar

Mercedes GLE 2022’nin deri ile döşenmiş koltukları ısıtılabiliyor ve masaj bile yapabiliyor. Gelişmiş otomatik araç içi hava denetimi sağlayabilen klimalara sahip Mercedes GLE 2021’de bir de sunroof bulunuyor. Aracın şoför koltuğunun başını, sırt kısmını ve oturma kısmını da farklı başka ayarlayabiliyorsunuz.

Güvenlik: Etkin fren ve kör nokta dayanağı

Mercedes GLE 2022’de güvenlik konusunda birçok gelişmiş teknolji bulunuyor. Bunlar: Faal fren dayanağı, dikkat dayanağı, LED lambalar, kör nokta dayanağı, art kamera, 7 adet hava yastığı, elektronik stabilite dayanağı, lastik basıncı izleme, yağmura hassas silecek, yokuş aşağı sürat sabitleyici ve hassas park sensörü formunda sıralanıyor.

Mercedes GLE 2022 performansı, motorları ve yakıt tüketimi:

  • Mercedes GLE 350 2022’de 2,0 litre 4 turbolu ve 9 vitesli otomatik şanzımanlı bir motor bulunuyor. Bu motor otomobile tam 255 beygir gücü sağlıyor ve 85,1 litre yakıt kapasitesine sahip. 0’dan 100’e 7,1 saniyede çıkabilen bu güçlü arabanın yakıt tüketimi ise kent içinde 100 km/sa başına 8 litre, kent dışında 11 litre formunda.
  • Mercedes GLE 350 4MATIC‘in ise özellikleri birebir tıpkı, tek farkı 4MATIC takviyeli tekerlerklere sahip olması. 4MATIC nedir diye merak ediyorsanız çabucak açıklayalım: Bilhassa kaygan yollarda ve keskin dönüşlerde azamî denetimi sağlamaya yarayan 4MATIC teknolojisi, dört tekerin dördünün de torkunu her vakit optimize ediyor.
  • Mercedes GLE 450 4MATIC’ta tam 3.0 litre 6 turbolu 362 beygir bir motoru bulunuyor. Tekrar 9 otomatik vites bulunan aracın akaryakıt kapasitesi ve yakıt tüketimi de GLE 350 ile tıpkı.
  • Mercedes GLE 53 4MATIC SUV‘da ise işler olağan ki değişiyor lakin yalnızca motor konusunda. AMG ile güçlendirilmiş 3.0 6 turbolu hibrit sürüş imkanı sunan 429 beygirlik bir güce sahip olan Mercedes GLE 53 4MATIC SUV, serinin en değerli arabası. Motor dışında aracın akaryakıt kapasitesi ve yakıt tüketimi öteki modeller ile birebir.

Mercedes GLE 2022 fiyat listesi:

  • Mercedes GLE 350 SUV: 56.150 dolar
  • Mercedes GLE 350 4MATIC SUV: 58.650 dolar
  • Mercedes GLE 450 4MATIC SUV: 63.950 dolar
  • Mercedes GLE 53 4MATIC SUV: 74.150 dolar

Mercedes-Benz GLE 2022 serisi için Mercedes’in Türkiye resmi sitesinde bir listeleme maalesef şimdi bulunmuyor. Lakin Mercedes’in küresel sitesine girdiğimizde aracın dolar bazında fiyatlandırmasını (En azından üreticinin satış için önerdiği fiyatı) görebiliyoruz:

Mercedes GLE 2022 özelliklerini ve fiyatlarını sizlerle birlikte ayrıntılarıyla inceledik. Pekala siz ne düşünüyorsunuz? Modele gelen yenilikler tatmin edici mi? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.