Tüm Üniversiteye E-Posta Atan İTÜ Öğrencisi Viral Oldu

İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencilerinin büyük çoğunluğu, dün hiç müsabakayı iddia etmedikleri bir e-posta ile karşılaştı. İTÜ öğrencisi Esra Gürsoy tarafından üniversitenin tamamına gönderilen bu e-posta, Esra’nın burs başvurusu hakkındaki yardım isteğini içeriyordu. Lakin e-posta, yanlışlıkla sadece ilgilisine değil, tüm öğrencilere gönderildi.

Durumu Twitter’dan paylaşan Esra’nın Tweet’i de haliyle süratli bir biçimde etkileşim topladı zira mail, on binlerce öğrenciye gönderildi. Gizemli e-postanın nereden geldiğine dair yanıt arayan İTÜ öğrencileri de Esra’nın paylaşımıyla karşılığı buldu. Esra, paylaşımında “Evet arkadaşlar ezkaza tüm İTÜ öğrencilerine toplu mail atan benim. Nasıl yaptığım hakkında zerre fikrim yok.” diyerek durumu açıkladı.

Üniversite öğrencilerinin bulunduğu adrese mail attı

Esra, burs problemini on binlere duyurmayı nasıl becerdiğini bilmiyor olsa da İTÜ’lü arkadaşları, Esra’nın paylaşımının altında durumu açıkladı. Buna nazaran Esra, e-postayı ezkaza İTÜ’nün ‘listeci’ e-postalarından ‘ogrenciler’ uzantısını taşıyan adresine göndermişti. Bu da bu e-postanın tüm İTÜ’lülere gitmesini sağladı.

Öte yandan Esra’nın ezkaza e-posta göndermesi, birbirinden hoş reaksiyonları de beraberinde getirdi: