PlayStation’dan İlginç ‘Sevgililer Günü’ Kampanyası

Günümüz oyuncuları, bir oyun konsolu satın alıp, konsolda oynamak üzere yeni bir oyun satın aldıktan sonra bir de bu oyunları çok oyunculu oynamak için abonelik servisine üye olmak zorunda kalıyorlar. Xbox, PlayStation ve Nintendo’da bu sistem hala ziyadesiyle tartışılsa da hala abonelik servislerinin kalkacağına dair işaret bulunmuyor. Ama PlayStation oyuncuları, en azından bu hafta sonuna özel rastgele bir abonelik satın almak zorunda kalmayacaklar.

Sony tarafından paylaşılan duyuruya nazaran PlayStation 4 ve PlayStation 5 oyuncuları, bu hafta sonu boyunca etkin bir PlayStation Plus aboneliğine sahip olmak zorunda olmadan oyunları çok oyunculu olarak oynayabilecekler. Sevgililer Günü’ne özel olarak yapılan bu kampanya, 12-14 Şubat tarihleri arasında geçerli olacak.

Bu kampanya, “PlayStation Plus oyunları ücretsiz olacak” manasına gelmiyor

12-14 Şubat tarihlerinde çevrimiçi oyun oynamak için PlayStation Plus gerekmeyeceği duyurusunu gören birçok oyuncu, PlayStation Plus ile sunulan oyunların da fiyatsız olarak sunulup sunulmayacağını merak etti. Ama Sony, bu bahiste rastgele bir bilgilendirme yapmış durumda değil. Ayrıyeten bu kampanya PlayStation Plus üyeliğinden çok oyunları çevrimiçi oynayabilmeyi kapsıyor.

Yakın vakitte PlayStation Plus aboneliği satın alır ve 48 milyon abone ortasına katılırsanız, bu ay içinde Planet Coaster: Console Edition, Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-Shot Adventure ve EA Sports UFC 4 oyunlarını fiyatsız olarak kütüphanenize ekleyebilirsiniz.