Microsoft, Eski Activision Oyunlarını Geri Getirebilir

Microsoft’un Activision Blizzard’ı satin alıp kendi bünyesine geçireceğini açıklamasından sonra hiçbir şey açıklamaması insanların başında büyük soru işaretleri kalmasına sebep oldu. Tekrar de kimi ufak (!) ayrıntılar da gün yüzüne çıkmaya başladı. Gün yüzüne çıkmaya başlayan şeylerden biri de Xbox CEO’su Phil Spencer’ın heyecanı.

Neye heyecanı? Activision Blizzard’ın ölüme terk ettiği oyunlara karşı olan heyecanı. Siz de bizim üzere heyecanlandınız değil mi? Zira Activision’un vefata terk ettiği oyunlar deyince akla birinci hangi oyunun geldiğini hepimiz çok düzgün biliyoruz: Guitar Hero. Guitar Hero kafelerde büyüyen jenerasyon olarak bu serinin hak ettiği saygıyı görmesini istemek de çok doğal.

Anlaşma tamamlandığı vakit Xbox takımı, geliştiriciler ile Activision’daki eski oyunlar hakkında konuşacak

Phil Spencer, The Washington Post’a verdiği röportajda Activision’un en büyük markaları World of Warcraft ve Call of Duty’den konuşmaktan kaçındı lakin Spencer, Activision’un eski oyunlarına göz atmak istediklerini belirtti: “IP listesine bakıyordum ve çok heyecanlandım! King’s Quest, Guitar Hero üzere oyunlar var. Muhtemelen bunu aslında bilmeliyim fakat sanırım HeXen de var.”

Spencer’ın dediğine nazaran muahede 2023 yazına kadar tamamlandığında Xbox grubu, geliştiricileri ile Activision’dan hangi eski oyunlara can verilebilir mevzu başlığında tartışacaklar. Umarız biz Guitar Hero kuşağı olarak bir Guitar Hero oyunu daha görürüz.