Microsoft, Shıba Inu Destekçilerini Heyecanlandırdı

Kripto para üniteleri ve blok zinciri teknoloji günden güne tüm dünyaya yayılıyor ve birçok insan tarafından yatırım alıyor. ‘Meme coin’ olarak isimlendirilen ve latife olarak çıktığı tabir edilen tokenler de Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) üzere kripto para ünitelerinden sonra en tanınan kripto paralar ortasında yer alıyor.

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) üzere köpek temalı kripto para üniteleri de ‘meme coin’ ismi verilen şekildeki paraların en popülerleri ortasında bulunuyor. Baz dev şirketler de bu para ünitelerine yatırım yapıyor. Kripto paralara yakınlığı ile bilinen Elon Musk’ın şirketi Tesla, geçtiğimiz haftalarda Dogecoin’in şirket eserleri için ödeme metodu olarak kabul edeceğini duyurmuştu. Artık de bir öbür teknoloji devi Microsoft’tan Shiba Inu’ya yönelik olabileceği varsayım edilen bir paylaşım geldi.

Microsoft’un tweet’i Shıba Inu yatırımcılarını heyecanlandırdı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft, resmi Twitter hesabından dün bir paylaşımda bulundu. Bu paylaşımda da, ‘Teams toplantılarında iki tıp köpek vardırifadeleri kullanıldı. İddia edebileceğiniz üzere bu açıklama, birçok kripto para meraklısının dikkatini çekti ve şirketin ‘köpek’ temalı kripto paralara yönelik bir adım atabileceği tezlerinin ortaya çıkmasına neden oldu.

Popülerliği gitgide artan Shiba Inu’nun da şirketin tweet’inde atıfta bulunduğu kripto para olabileceği tabir edildi. Shiba Inu topluluğundan birçok insan Microsoft’un paylaşımının altına yüzlerce yorum ekleyerek şirketin bu mevzuda bir iştirak kurabileceğini düşündüğünü söz etti. Koinbulteni’ne nazaran de Shiba Inu ve Microsoft’un, ‘gelecek’ olarak görülen metaverse konusunda kıymetli yatırımlarının bulunması bu türlü bir paydaşlığın gerçekleşebileceğini gösteriyor. Fakat bu ihtimalin oldukça düşük olduğunu da belirtelim.

Shiba Inu kadar olmasa da Dogecoin, Floki üzere öteki köpek temalı kripto para yatırımcıları da yorumlarını gönderinin altına ekledi. Ek olarak Shiba Inu’nun geliştiricilerinden olduğu söz edilen ve daha evvel büyük firmaların SHIB ile misal vizyonu paylaşmasının eğlenceli olduğunu söyleyen Sythoshi Kusama da #shibarmy hashtag’i ile bir gif paylaşarak tweet’e karşılık verdi.

İşte paylaşıma gelen reaksiyonlardan kimileri:

Shiba Inu’nun geliştiricilerinden Sytohoshi Kusama’nın Microsoft’un paylaşımına verdiği karşılık.