Microsoft, Windows 11 İçin Yeni Özellikleri Test Ediyor

Windows 11 artık büsbütün bizlerle ve milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmaya başlandı bile. Şık ve sade dizaynıyla öne çıkan Windows 11, kullanıcılar tarafından hem performans hem de tasarım olarak beğeni toplamayı da başardı.

Windows 10’a göre birçok yenilik barındıran Windows 11’in sahip olduğu özellikler natürel ki Microsoft için kâfi değil. Windows 11’in test sürümünde dolanan kullanıcılardan biri, bir tanesi daha evvel Windows 10’da olan bir tanesi de yepyeni olan iki özelliğin Windows 11’e geldiğini ortaya çıkardı. Gelin ayrıntılara göz atalım.

Masaüstü duvar kağıtlarına sticker ekleme özelliği geliyor

Windows 11 meraklısı Twitter kullanıcısı Albacore’un paylaştığı Tweet’ten de görülebileceği üzere Windows 11’de masaüstü duvar kağıtlarınıza özel sticker’lar ekleyebileceksiniz. Bu sticker’ları yeni ‘Sticker Düzenleyicisi’ uygulamasından ayarlayabileceksiniz ve duvar kağıdı değiştirmediğiniz sürece bu sticker’lar kaybolmayacak.

Tek yenilik duvar kağıdı sticker’ları da değil çünkü görünüşe nazaran ‘Tablet Modu’ Windows 11’e de geliyor. “Cihazınızı tablet olarak kullanırken vazife çubuğunu otomatik olarak gizle” açıklamalı yeni bir misyon çubuğu ayarının ortaya çıktığı bildiriliyor. Microsoft, Windows 11’de geleneksel tablet modu özelliklerinin birçoklarını büyük ölçüde kaldırdı lakin bu adımdan geri dönüleceğini söylemek yanlış olmaz.

Siz Windows 11 yenilikleri olan tablet modu ve duvar kağıdı sticker’ları hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.