Mustafa Varank’tan TOGG’un Satış Tarihi Hakkında Açıklama

Aralık 2019’da tanıtılan Türkiye’nin birinci yerli ve tam elektrikli arabası TOGG hakkında değerli bir açıklama geldi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOGG’un ne vakit satışa çıkacağı hakkında planların bozulmadığını gösteren bir açıklama yaptı. Varank, birinci seri üretimin 2022 yılının son çeyreğinde başlayacağını açıkladı.

Bakan Varank, 2022 yılının sonunda seri üretimine başlanacak TOGG’un C segmentindeki SUV aracının piyasaya sürüleceği vakti da tekrar hatırlattı. Varank, homplogasyon olarak isimlendirilen teknik yeterlilik süreçlerinin tamamlanmasıyla birlikte doğuştan elektrikli C segmentindeki SUV aracın 2023 yılının birinci çeyreğinde ticari olarak satışa çıkacağını duyurdu.

“Eleştiriler yerini beğeniye bırakacak”

Varank, yaptığı açıklamanın devamında TOGG’a yapılan eleştirilerin birçoklarının yanlış ya da eksik bilgiden kaynaklandığını gördüklerini belirtti. Varank, bu tenkitlere yönelik “Marka projelerini hayata geçirdikçe, TOGG’un ‘akıllı cihaz’ olarak isimlendirdiği elektrikli, ağa bağlı yeni kuşak araçlar yollarda görülmeye başlandıkça bu tenkitlerin de yerini takdir ve beğeniye bırakacağına inanıyorum.” açıklamasında bulundu.

Varank, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada da arabanın 2022 yılının sonunda seri üretim bandından çıkacağını, fabrikanın inşaatının devam ettiğini ve makine siparişlerinin yapıldığını açıklamıştı. Akabinde tıpkı biçimde TOGG’un SUV modelinin 2023 yılının birinci çeyreğinde piyasaya sürülmüş olacağını duyurmuştu.