Twitter’ın ‘Makaleler’ Adlı Yeni Özelliği Ortaya Çıktı

Dünyanın en tanınan mikroblog platformu Twitter’ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı açığa çıktı. Bilakis mühendislik süreçleriyle toplumsal ağlara gelecek yeni özellikleri ortaya çıkarmayı başaran Jane Manchun Wong tarafından paylaşılan bir ekran manzarası, Twitter’ın ruhuna büsbütün alışılmamış bir özellik üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı.

Twitter’ın karakter hududunun olduğu bir platform olduğunu herkes bilir. Birkaç yıl evvel aldığı bir karar ile karakter sınırını artıran Twitter, flood isimli özelliği sayesinde uzun uzun paylaşımlar yapılmasına imkan tanıyor. Geliştirme kademesinde olan yeni özellikse Twitter’da makale yazmanızın önünü açıyor. Esasen özelliğin isminin “Makaleler” oluşu da bunun en net destekleyicisi.

Twitter’ın Makaleler özelliğinin ayrıntıları şimdi bilinmiyor

Twitter’ın üzerinde çalıştığı yeni bilhassa ilgili hiçbir ayrıntı bilgi sahibi değiliz. Lakin manzaradan anlayabildiğimiz, Twitter’ın Makaleler özelliği için yeni bir bölüm oluşturacağı tarafında. Platform, bu kısımda muhtemelen karakter hududu uygulamayacak ve kullanıcılar, flood yerine bu özelliği kullanmaya başlayacaklar.

Geliştirme evresinde olan özellik, şu an için deneyimlenemiyor. Twitter, kelam konusu bilhassa ilgili rastgele bir açıklamada da bulunmadı. Bu durum, özelliğin kullanıma sunulup sunulmayacağını bile belirsiz hale getiriyor. Önümüzdeki devirler, Twitter’ın Makaleler özelliği ile ilgili daha fazla ayrıntı verecektir…