OnePlus 10 Pro’nun Tanıtım Videosu ve Özellikleri

Geçtiğimiz devirlerde Çinli şirket OnePlus’ın akıllı telefonları bir epey ilgi görmeye başlamıştı. Bilhassa ‘T’ serisi modelleriyle birçok kullanıcının tercih ettiği bir marka haline gelen OnePlus, birkaç ay evvel 9T modelinin iptal edildiğini açıkladığında birçok kişi için hayal kırıklığı yaratmıştı. OnePlus 9 serisi akıllı telefonların bu yılki çıkış tarihleri ise beklenenden daha erken oldu. Üzerinden çok uzun bir mühlet geçmeden de OnePlus 10 serisinin birinci manzaraları ortaya çıkmıştı.

Şimdi de OnePlus 10 Pro akıllı telefonunun birinci ayrıntıları internete düştü. Şimdi doğruluğunun kesin olarak söylenemediği bu argümanlar, teknolojik eserler hakkında sızıntılar yapan Ishan Agarwal adındaki ünlü Twitter kullanıcısından geldi. Yapılan yeni sızıntıyla birlikte telefonun özellikleri hakkındaki kimi belirsizlikler de bir nebze giderilmiş oldu. İşte OnePlus 10 Pro’nun argüman edilen özellikleri…

OnePlus 10 Pro’nun özellikleri:

OnePlus 10 Pro’nun en dikkat çeken özelliklerinden birisi elbet ki dev boyutlardaki kameraları. Kullanıcıları adeta iki kısma bölen bu özellik hakkında da yeni bilgiler ortaya çıktı. Dizaynda yapılan tercihlerin ardındaki nedenler de bu halde netlik kazanabilir. Ishan Agarwal tarafından yapılan paylaşıma nazaran OnePlus 10 Pro’nun sunacağı özellikler şu formda olacak:

  • Ekran: 6,7 inçlik ekranıyla 120 Hz yenileme suratı.
  • İşlemci: Snapdragon 8 Gen 1
  • Arka Kamera: Üçlü art kamera 50 MP + 48 MP + 8 MP
  • Ön Kamera: 32 MP
  • Batarya: 5,000 mAh batarya, 80 W kablolu ve 50 W kablosuz şarj özelliği.
  • İşletim Sistemi: OxygenOS 12
  • Renkler: Siyah ve yeşil.
  • Boyutlar: 163.0 x 73,8 x 8,5 mm.

Yeni modelin RAM ve depolama alanına dair bir bilgi şimdi gün yüzüne çıkmış değil. Buna ek olarak OnePlus 10 Pro’nun tanıtım videosu da dün internete sızdırıldı. Ortaya çıkan görüntü da geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan imgeleri doğrular nitelikte.

OnePlus 10 Pro’nun tanıtım görüntüsü:

YouTube video