OPPO’nun Yeni Amiral Gemisi Find X5’in Teknik Özellikleri

OPPO, yakında yeni amiral gemisi telefon serisi Find X5’i piyasaya sürecek. Üç yeni akıllı telefon modelinin duyurulacağı yeni serinin bazı teknik özellikleri ortaya çıktı.

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi OPPO’nun yeni amirla gemisi Find X5, şarj kapasitesi ve işlemicisiyle dikkat çekiyor. Üretmiş olduğu akıllı telefon modelleriyle kullanıcıları heyecanlandırmayı başaran şirketin, yeni serisi Find X5’in şimdiye kadar ortaya çıkan teknik özelliklerini bir ortaya getirdik.

OPPO Find X5’in öne çıkan teknik özellikleri:

Yeni serinin öne çıkan özellikleri süratli şarj performansı ve görüntüleme yetenekleri oldu. Öncelikle son vakitlerde piyasaya sunulan akıllı telefonlarda olduğu üzere OPPO Find X5 serisinin tüm modellerinin de Qualcomm’un Snapdragon ailesinin yeni üyesi olan 8 Gen 1 yongalarından güç alacağını belirtelim. OPPO, yakın vakitte kendi geliştirdiği birinci manzara çipi Mariana MariSilicon X’i piyasaya sürmüştü. Yeni akılı telefon serisi Find X5’te de bu çipin kullanılacağı düşünülüyor. Snapdragon 8 Gen 1 yongalarıyla donatılan Oppo Find X5, 80W süratli şarjı destekleyecek. Bu serinin devamı olacak modellerde ise bu performans 100W’a kadar yükseltilecek.

Oppo’nun yeni amiral gemisi Find X5’te kulanılacak çip teknolojisi MariSilicon X, bağımsız bir Manzara Sinyal İşlemcisiyle (ISP) birlikte gelecek. Snapdragon 8 Gen 1’in bünyesindeki ISP ile yetinmeyen Oppo, bu sayede manzaralarda 20 bit, 120 db dinamik aralık ve 4K görüntülerde gerçek vakitli RAW format sürece imkanı sunacak.

Şimdilik OPPO Find X5’in ne vakit piyasaya çıkacağı bilinmiyor ama çok uzun sürmeyeceği düşünülüyor.