Ortak Zevklere Göre Film Öneren Site

Malumunuz 14 Şubat Sevgililer Günü kapıda ve en hoş sevgililer günü aktivitelerinden birinin film izlemek olduğunu söylesek muhtemelen abes kaçmaz. Tam da bu gereksiniminizi karşılayabilecek bir site ile bugün karşınızdayız.

Buradan ulaşabileceğiniz Date Night Movies isimli sitede birinci olarak sizin sevdiğiniz daha sonra partnerinizin sevdiği bir sineması girip ikisinin ortak istikametleri bulunan filmleri teklif olarak alabiliyorsunuz. Siteyi nasıl kullanabileceğinizi aşağıda adım adım anlattık.

Artık izleyecek sinema bulma sıkıntısı olmayacak

Siteyi nasıl kullanacağınızı anlatmadan evvel, nasıl çalıştığını bir örnekle açıklayalım. Üstteki görselde görebileceğiniz üzere 2010 üretimi Inception (Başlangıç) ve 2004 imali romantik ve bilim kurgu sineması Eternal Sunshine of the Spotless Mind’ı (Sil Baştan) seçtik. Date Night Movies sitesi, yalnızca seçtiğiniz sinemalarla ortak yanı olan bir değil birçok sineması karşınıza çıkarıyor.

Sitenin girdiğimiz sinemaların kombinasyonu olarak önerdiği sinemalar ortasında gizem, kabahat, romantik güldürü ve bilim kurgu kategorilerine ilişkin sinemalar bulunuyor. Şayet aklınıza oraya girecek bir sinema dahi gelmiyorsa sitede bunun da tahlili var. Artı sembolünün altındaki ‘Random Combo’ tuşuna basarak rastgele iki sinemanın kombinasyonuna ilişkin öteki sinemaları de görebiliyorsunuz.

Date Night Movies’i aşağıdaki adımları takip ederek kullanabilirsiniz

  • Adım #1: Buraya tıklayarak siteye gidin.
  • Adım #2: Sitede yer alan ‘Your Movie’ sekmesinden sevdiğiniz bir sineması aratarak ekleyin.
  • Adım #3: ‘Their Movie’ kısmından ise sevgilinizin ya da sinema izleyeceğiniz kişinin sevdiği bir sineması ekleyin.
  • Adım #4: Çıkan sinema seçeneklerinin üzerine tıklayarak kısa özetlerine göz atabilirsiniz.
  • Bonus: Şayet aklınıza ekleyecek sinema gelmiyorsa, ‘Random Combo’ kısmına tıklayarak rastgele teklifler alabilirsiniz.