Apple Uygun Fiyatlı iPhone SE 3 Üretimine Başlıyor

Geçtiğimiz günlerde sızıntıları ile bekleyenlerini meraklandıran Apple’ın uygun fiyatlı akıllı telefonu olacak olan iPhone SE 3 hakkındaki ayrıntılardan sizleri haberdar etmiştik. Artık ise kısaca bahsedelim. Apple’ın önümüzdeki ilkbahar aylarında gerçekleşmesini beklenen 2022 Apple etkinliğinde tanıtılacak ürünlerin iPhone SE 3 ve yeni iPad’ler olduğu söylentisinin akabinde bir yeni söylenti daha gelmişti.

Geçtiğimiz haftaki gelen söylentiye nazaran Apple, bu yeni eserleri teknolojinin kalbinin attığı yerlerden biri olan Hindistan’da testlere başladığı belirtilmişti. Haricinde ise tekrar geçtiğimiz haftalarda sızdırılan bilgilere nazaran Apple’ın Eurasia patent platformu üzerinde yayınladığı patentlere dayanılarak yeni iPhone SE ve iPad Air’ın geleceği varsayım edildiğini de duyurmuştuk. Artık ise bu söylentilerin ortasına yenileri eklendi. Apple’ın uygun fiyatlı akıllı telefonu olması beklenen iPhone SE 3’ün üretimi hakkında ayrıntılar sızdırıldı.

Apple, iPhone SE 3 üretimine başlıyor

Bugün Gizchina’dan gelen bilgilere nazaran Apple’ın uygun fiyatlı akıllı telefonu olması beklenen iPhone SE 3’ün üretimine başlandığı ayrıntısı geldi. Tanıtımı yaklaşan iPhone SE serisinin üçüncü modeli olarak kullanıcıların beğenisine sunulacak. Bahsi geçen akıllı telefonun işlemcisi hakkında konuşmak gerekse kuvvetle beklenen A15 Bionic işlemci olacak.

Yine sızıntılardan yola çıkacak olursak; iPhone SE 3’ün geçtiğimiz yıl çıkan modeli ile tıpkı dizaynda, ekranın 4.7 inç olması, Touch ID parmak izi ve art tarafta da tek bir kamera ile kutudan çıkması da ihtimaller dahilinde. iPhone SE 3 akıllı telefonunun sızdırılan fiyatları ise yaklaşık 300 ila 399 dolar ortasında olması bekleniyor. Çıkış tarihinden bahsedersek; gelecek ayın ikinci haftasında ya da son haftasında kullanıcıların beğenisine sunulmak için piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bu akıllı telefonun serisinin son çıkacak üyesi olan iPhone SE 3’ün başkalarından bir farkından bahsedecek olursak 5G dayanaklı akıllı telefon olacak. Şimdilik ortaya çıkan sızıntılardan sizlere bahsettik. İlerleyen vakitlerde çıkan raporlar ve sızıntılar gündeme geldiğinde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.