Polestar’dan Elon Musk ve Volkswagen Göndermeli Reklam Filmi

Dün gerçekleşen ve konserlerin yanında birinci sefer gösterilen film/dizi fragmanları ve ünlü şirketlerin reklamlarıyla çokça konuşulan Super Bowl 2022’nin tesirleri hissedilmeye devam ediyor. İçlerinde başta Yüzüklerin Efendisi cihanında geçen Amazon imali dizi Lord of the Rings: The Rings of Power ve Marvel’ın merakla beklenen yeni sineması Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ın olduğu pek çok sinema ve dizinin fragmanları birinci sefer Muhteşem Bowl 2022’de bekleyenleriyle buluştu.

Milyonların izlediği aktiflikte gösterilen reklamlardan birisi de Türk Hava Yolları’nın son süperkıta Pangea temalı, dünyaca ünlü oyuncu Morgan Freeman’lı reklam sineması olmuştu. Aktifliğin dikkat çeken reklamlarından birisi de Harika Bowl’a birinci sefer çıkan ve Volvo’nun elektrikli araba üreticisi Polestar‘ın elektrikli sedanı Polestar 2’yi tanıttığı reklam sineması oldu.

Reklam sineması, rakiplerine göndermelerle doluydu

Super Bowl 2022’de yayımlanan ve klasikleşmiş ‘gösterişli’ otomobil reklamlarına atıfta bulunan Polestar, reklamıyla klasik otomobil üreticilerinden farklı olacağını vurguladı. Polestar, reklam sinemasında güçlü rakipleri Tesla ve Volkswagen’e laf atmayı da ihmal etmedi.

“No Compromises” (Uzlaşma Yok) isimli 30 saniyelik reklamda Polestar, elektrikli sedan Polestar 2’nin imgelerini gösterirken izleyenlere, olağanda otomobil reklamlarında görmeye alışık olduğumuz klişelere yer olmadığını “Epik seslendirmeler yok” ve “Boş vaatler yok” üzere tabirlerle vurguladı. Bu argümanlardan ikisinde Polestar’ın “Mars’ı fethetmek yok” diyerek Mars’a olan takıntısıyla bilinen Tesla CEO’su Elon Musk’a, “Dieselgate yok” diyerek ise 2015 yılında ‘Dieselgate skandalı’ olarak bilinen emisyon ihlali skandalına karışan Volkswagen’e gönderme yapması dikkat çekti.

Polestar 2’nin Harika Bowl 2022’de gösterilen reklam filmi

YouTube video