Porsche’den Sevgililer Gününe Özel V8 Videosu

Alman otomotiv devi Porsche, 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel bir görüntü yayınladı. Yayınlanan görüntü, şirketin çok sevdiği V8 motorlarla ilgiliydi. Etkileyici görüntü, Porsche markası ile piyasaya sürülen V8 motorlu araçları tek tek gösteriyor. “Porsche V8’e Aşk Mektubu” başlığı ile yayınlanan görüntü, V8 motor tutkunlarını kendine hayran bırakacak üzere görünüyor.

Porsche tarafından hazırlanan görüntü, birinci kez 1977 yılında tanışma imkanı yakaladığımız Porsche 928 ile başlıyor. Bu model, şirketin V8 motora sahip birinci arabasıydı ve Porsche için yeri ebediyen özeldi. Görüntünün devamında ise V8 motora sahip Panamera GTS, Cayenne Turbo ve Cayenne Turbo S E-Hybrid üzere araçları görüyoruz.

Porsche Cayenne Turbo GT Nurburgring’in tozunu atarak tarihe geçmişti

V8 motorlar, yıllar boyunca Porsche için çok kıymetli oldu. Hatta şirket, Porsche Cayenne Turbo GT’deki V8 motor ile tarihe geçti. Dünyanın en ünlü yarış pistlerinden Nurburgring’e çıkan Porsche Cayenne Turbo GT, pisti 7:38.9 müddette tamamlayarak tarihin en süratli SUV modeli oldu. Porsche V8’e Aşk Mektubu isimli görüntüde, bu SUV için başka bir parantez açıldığını da belirtmeden geçmeyelim.

Porsche, V8’den kolay kolay vazgeçmeyecek gibi görünüyor. Zira şirket, bir müddettir V8 motorla çalışan LMDh isimli bir yarış arabası üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Şimdi prototip basamağında olan hibrit motor dayanaklı LMDh’nin 2023 yılında resmi yarışlara dahil olması bekleniyor. Porsche, yasalar mucibince bu aracı 670.5 beygir gücü ile sınırlayacak. Aracın neler sunabileceğini önümüzdeki devirlerde daima birlikte göreceğiz.

Porsche V8’e Aşk Mektubu görüntüsünü aşağıdan izleyebilirsiniz:

YouTube video