Redmi 10A’ın Özellikleri Ortaya Çıktı

Giriş düzeyi akıllı telefonlar kullanıcılar tarafından beğenilen seriler ortasında. Redmi de Xiaomi’nin alt markası olarak giriş düzeyi ve fiyat performans akıllı telefon çıkarmayı başarıyor. Artık ise Redmi 10A’nın özellikleri Geekbench skorları ve temel özellikleri sızdırıldı.

Xiaomi 220233L2C model numarasını taşıyan habersiz bir Xiaomi akıllı telefon, bugün erken saatlerde Geekbench’te birtakım değerli ayrıntılarıyla birlikte görüldü. Spekülasyonlar, bu aygıtın Redmi 10A olarak bilinen yaklaşan bütçe dostu akıllı telefon olabileceğine dair yaygındı.

Redmi 10A MediaTek Helio G25 işlemci ile gelecek

Listeye nazaran, kullanıcıların beğenisine sunulmak için piyasaya çıkması argüman edilen Redmi 10A, şirketin kendi Redmi 9A’sı üzere bir dizi bütçe merkezli akıllı telefonda bulunan giriş düzeyi MediaTek Helio G25 taşınabilir işlemicisinde görünen sekiz çekirdekli MediaTek MT6762G işlemci tarafından desteklenecek.

Bunun dışında birebir liste, tanıtımda daha fazla RAM çeşidinin mevcut olmasını beklememize karşın, aygıtın 4GB RAM ile piyasaya sürüleceğini de ortaya koydu. Yazılım açısından bakacak olduğumuzda Xiaomi 220233L2C model numaralı akıllı telefon, kutudan çıkar çıkmaz Android 11 ile gelecek üzere görünüyor.

Sızıntı ve raporların geri kalanına da gelince, şu anda büyük ölçüde kapalılığını müdafaaya devam ediyor. Lakin, HD+ IPS LCD ekran, tek ya da çift art kamera ünitesi ve büyük bir pil kaynağı üzere kimi standart özellikleri görmeyi bekleyebiliriz. Aygıt hakkında öteki ayrıntılar da gelmeye devam ettikçe sizleri bilgilendireceğiz.