Revo Uninstaller Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarımıza onlarca yazılım yükler ve kaldırırız. Kaldırma süreci için Windows’un dahili program kaldırma aracı birden fazla vakit kafidir. Lakin kimi yazılımlar sistemin farklı klasörlerinde iz yani artık evraklar bırakır. Bu belgelerden kurtulmak ve geride hiçbir iz bırakmadan program silmek için Revo Uninstaller yazılımını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Pek çok kullanıcı için Revo Uninstaller üzere bir yazılım kullanmak çok gerekli görünmeyebilir lakin bir türlü silemediğiniz bir programla karşılaştığınız vakit bu yazılımın bedelini anlayacaksınız. Son derece kolay bir arayüze sahip olan Revo Uninstaller, basitçe kullanılabiliyor. Gelin Revo Uninstaller nedir, ne işe fayda, nasıl kullanılır ve en değerlisi inançlı mi gibi merak edilen soruları yakından inceleyelim.

Revo Uninstaller nedir, ne işe fayda?

Revo Uninstaller, VS Revo Group tarafından geliştirilen ve Windows işletim sisteminin dahili program kaldırma aracına alternatif olarak üretilmiş bir yazılımdır. Temel olarak Windows aracı ile tıpkı misyonu yapar, program kaldırır. Fakat dahili program kaldırma aracının tam olarak silemediği programları da kaldırabilir.

Pek çok uygulama Windows program kaldırma aracı ile sıkıntısız bir halde silinebilir. Fakat kimileri, sistemin pek çok farklı klasöründe iz yani artık belge bırakabilir. Revo Uninstaller ile tüm bu programları geride hiçbir iz bırakmadan silebilir ve geride hiçbir artık belge kalmadığından emin olabilirsiniz.

Revo Uninstaller nasıl kullanılır?

  • Adım #1: Buradan Revo Uninstaller yazılımını indirin ve konseyimi tamamlayın.
  • Adım #2: Yazılımı açın.
  • Adım #3: Silmek istediğiniz programı seçin.
  • Adım #4: Moderate modunu seçin.
  • Adım #5: Silme sürecini tamamlayın.
  • Adım #6: Revo Uninstaller yazılımını tekrar açın.
  • Adım #7: Scan butonuna tıklayın.
  • Adım #8: Yazılımın bilgisayarınızı taramasına müsaade verin.
  • Adım #9: Silinen programla ilgili iz bulmadıysa süreç tamam.
  • Adım #10: Silinen programla ilgili iz bulduysa silme sürecini onaylayın.

Revo Uninstaller yazılımı ile Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızdaki programları geride herhangi bir iz yani artık evrak bırakmadan silmek için yukarıdaki adımları izlemeniz kâfi. Kelam konusu programı sildikten sonra tarama süreci yapmanız son derece değerli zira yazılım fakat o formda artık evrakları bulabilir.

Silme modunu moderate olarak seçmeniz öneriliyor. Fakat bu modda silme sürecini tamamlayamıyorsanız farklı modları tercih edebilirsiniz. Revo Uninstaller ile gerçekleştirdiğiniz silme süreci sonrası kelam konusu programın bilgisayarınızdan büsbütün kaldırılacağını ve en temel bilgilerin bile silineceğini unutmayın. Yükleme evrakınız varsa sildiğiniz programı yine yükleyebilirsiniz.

Revo Uninstaller yazılımının fiyatlı ve fiyatsız versiyonları bulunuyor. Ücretsiz versiyonu ile tıpkı anda sadece bir program silebilirsiniz. Revo Uninstaller, hiçbir programı silinmeye zorlayamaz. Düşük boyutlu olması nedeniyle pek çok bilgisayarda muvaffakiyetle çalışabilir. Temel kullanım dışında farklı hizmetler almak istiyorsanız yazılımın fiyatlı versiyonlarını inceleyebilirsiniz.

Revo Uninstaller inançlı mi?

Revo Uninstaller program kaldırma yazılımı hakkında şu an için yapılmış rastgele bir şikayet yok. Bu nedenle güvenli olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Revo Uninstaller yükleme belgesini hangi kaynaktan indirdiğinize dikkat edin. Sağlam olmayan kaynaklardan indirdiğiniz yükleme belgeleri yanında birtakım makûs hedefli yazılımlar ve virüs taşıyan evraklar da getiriyor olabilir.

Revo Uninstaller kullanmalı mıyım?

YouTube video

Revo Uninstaller üzere bir yazılım kullanmak büsbütün kullanıcının insiyatifine kalmış bir durumdur. Zira hem Windows hem de öbür işletim sistemleri dahili olarak bir program kaldırma aracı sunar. İşletim sistemleri tarafından sunulan program kaldırma araçları birçok program üzerinde tesirli bir kaldırma süreci sunarlar.

Bilgisayarınıza yüklemiş olduğunuz kimi programlar, uygulamalar, yazılımlar ve oyunlar sistemin dört bir köşesine yayılır ve temel ayarlar üzerinde değişiklikler yaparlar. Bu çeşit programlar makus niyetli değildir lakin kolay kolay silinmezler. Bu türlü bir durumla karşılaştığınız vakit elle arama yapmak yerine Revo Uninstaller yazılımını kullanarak geride kalan tüm izleri yani artık evrakları otomatik olarak ortadan kaldırmanız mümkün.

Geride hiçbir iz bırakmadan program silmenizi sağlayan Revo Uninstaller nedir, ne işe fayda, nasıl kullanılır, inançlı mi gibi merak edilen soruları yanıtladık ve bu yazılım hakkında bilmeniz gereken ayrıntılardan bahsettik. Revo Uninstaller kullandıysanız tecrübenizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.