S22+’ın Özellikleri ve Görüntüleri Ortaya Çıktı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, bu yıl içerisinde heyecanla beklenen 2022 model amiral gemisi telefonu Galaxy S22 serisini meraklıları ile buluşturacak. Geçtiğimiz günlerde bu serinin telefonlarının fiyatlarının çıktığını sizlerle paylaşmıştık. Bunun yanı sıra S22 Ultra’nın birinci basın görsellerini de geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık.

Artık de bu telefonlardan biri olan S22+ ile ilgili hayli değerli gelişmeler yaşandı. Teknoloji dünyasından sızıntıları ile tanınan Ishan Agarwal, Galaxy S22’nin manzaralarını ve özelliklerini paylaşarak teknoloji devinin yeni amiral gemisi telefonunun nasıl olacağı ile ilgili bize fikirler verdi.

50 MP geniş açılı kamera, 1750 nit’e kadar parlaklık

Görüntüler incelendiğinde telefonun ön üst tarafında bir ön kamera bulunduğu, ekranın eşit derecede dar çerçevelerle çevrelendiği, sağ tarafında da ses ve güç düğmeleri gözlemlenebiliyor. Bunun yanı sıra telefonun ardında üçlü bir kamera kurulumunun olduğu da göze çarpıyor. Sızıntıya nazaran bu kameranın sağ tarafında bir LED flaş bulunacak.

Gelen haberlere nazaran Galaxy S22, 50 MP geniş açılı bir kameraya sahip olacak. Bunun yanı sıra telefonun ekranı 1.750 nit’e kadar azamî parlaklığı kullanıcılarına sunacak. Telefonun, 165 gram yüke sahip olan S22’den biraz daha fazla, 195 gram yüke sahip olacağı, 45W süratli şarjı destekleyen 4.500 mAh pile ve Type-C irtibat noktasına sahip olacağı da gelen açıklamalar ortasında.

Birleşik Krallık versiyonunun Exynos 2200’e sahip olacağı tez edildi

Bunlara ek olarak Agarwal, S22+’ın Birleşik Krallık versiyonunun Exynos 2200 işlemciye sahip olacağını sav ediyor. Bunun yanı sıra öbür pazarlarda da Exynos’un kullanılabileceğini kelamlarına ekliyor. Geçtiğimiz kasım ayında ise bu telefonun benchmark test sonuçları ortaya çıkmıştı. Tek ve çok çekirdek testlerinde telefonun sırasıyla 1163 ve 2728 puan aldığını belirten bu sonuçlar da telefonun Snapdragon 898 işlemci ile piyasaya sürüleceğini aktarmıştı.

S22 serisinin ne vakit tanıtılacağı ile ilgili şimdi resmi bir bilgi bulunmuyor. Lakin yanlışsız olma ihtimali yüksek olan bu biçim sızıntıların, Güney Koreli teknoloji devinin üç aygıttan oluşacak olan S22 serisini piyasaya sürmenin eşiğinde olduğunu gösteriyor olabileceğini belirtmek gerek.