Samsung Galaxy S22 Ultra Performans Testleri Çıktı

İki gün evvel Samsung hayranlarının merakla beklediği amiral gemisi S22 Ultra görücüye çıktı. Kısaca teknik özelliklerinden bahsedecek olursak; ekranı 6,8 inç AMOLED, 120 Hz, 2K işlemci; Snapdragon 8 Gen 1 RAM; 12 GB’ye kadar depolama; 1 TB’ye kadar ön kamera; 40 MP art kamera 108 MP + 12 MP + 10 MP + 10 MP batarya; 5.000 mAh (45 watt süratli şarj) işletim sistemi; Android 12 tabanlı One UI 4 renkleri ise; Burgundy, Phantom Black, Green, Phantom White.

Şimdi ise bu yeni tanıtılan Samsung Galaxy S22 Ultra’nın performans testleri ortaya çıktı. Çıkan sonuçlar şaşırttı ve içinde bulunduğumuz yılın beğenilen telefonu olması kuvvetle olası. Gelin daima birlikte Samsung Galaxy S22 Ultra’nın performans testlerine göz atalım.

Samsung Galaxy S22 Ultra benchmark testinde iPhone 13 Pro Max’e fark attı

Samsung’un yeni çıkan serinin en üst modeli S22 Ultra’nın işlemcisinin Snapdragon Gen 1 olarak gelmesi şaşırtmadı. Ve bu işlemciyle piyasaya çıkan akıllı telefon kıymetli bir unsur imza attı. Qualcomm’un bu yeni taşınabilir işlemcisi ARM mimarisi ile CPU grafik performansında gözle görülür bir artış umudu veren ve ayrıyeten Adreno GPU’yu kullanan birinci taşınabilir işlemcidir.

Android Authority’nin yaptığı 3D Mark – Gpu testine nazaran Samsung Galaxy S22 Ultra Snapdragon 8 Gen 1 işlemci ile 9841 puan ile doruğa oturdu. S22 Ultra geçtiğimiz yıl kullanıcıların beğensine sunulan iPhone 13 Pro Max’i tahtından etti.

Yapılan bu teste nazaran S22 Ultra’dan sonra gelen sıralamalar ise şöyle; iPhone 13 Pro Max A15 Bionic işlemciye sahip 9587 puan ile ikinci sırada, üçüncü sırayı 9181 puan ile yeniden A15 Bionic işlemciye sahip iPhone 13 alıyor.

İşte 3D Mark – Gpu testi sonuçları

Yeni çıkan bu Snapdragon Gen 1 işlemci en büyük rakipleri olan Apple ve Google işlemcilerine fark atarak üst sıraya oturdu. Ama GeekBench testine bakacak olursak Apple’ın A15 Bionic işlemcisi dorukta kalmaya devam ediyor. Son olarak mevzuyu noktalayacak olduğumuzda Samsung Exynos taşınabilir işlemcisini kullanmayı bırakarak Snapdragon’a geçti ve farklar gözle görülür düzeyde artarak doruğa çıkmayı başardı.