Twitch Yayıncısı Alliestrasza’ya Canlı Yayında Polis Baskını

Geçtiğimiz günlerde Twitch dünyası, çok sayıda kişinin gözaltına alındığı ‘kara para aklama’ skandalıyla çalkanlanmıştı. Yayıncılardan birçoğu açıklama yaparak yaşanan olayların perde gerisini gözler önüne sermişti. Birtakım yayıncılar ise bu durumdan rahatsızlıklarını lisana getirmekle kalmayıp, Twitch’ten öteki platformlarda yayınlarına devam edeceklerini duyurdu. Twitch yayınlarına devam eden kimi yayıncılarınsa başı izleyicileriyle kederde üzere görünüyor.

Biliyorsunuz ki Twitch bir canlı yayın platformu ve bu da yayıncıların çok dikkat etmesini gerektiriyor. Twitch yayınlarında yaşanan bu kazalar birden fazla vakit izleyenlere eğlenceli anlar yaşatsa da her vakit o denli olmayabiliyor. Kazaların yanı sıra yayıncılar bazen izleyicilerinin de kurbanı olabiliyor. Bilhassa yurtdışında birçok yabancı Twitch yayıncısının izleyicileri tarafından ihbar edilmesinin üzerine meskeninin canlı yayında polis grupları tarafından basıldığını görebilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde de ünlü kart oyunu Hearthstone yayıncılarından Alexandra “Alliestrasza” Macpherson’ı izleyenler şahit oldukları manzaralar karşısında gözlerine inanamadı.

Silahlı polis grupları yayıncının meskenine baskın düzenledi

İzleyicisi tarafından polis takımlarına ihbar edilen Alliestrasza, yayınını yeni açtığı sırada meskenin alt katından gelen sesleri duyuyor ve aşağıya inen yayıncı polis takımlarıyla karşılaşıyor. Bir mühlet sonra Alliestrasza, odanın kapısından “Şu anda polis takımları konutumu bastı” diyerek tekrar aşağıya iniyor. Yayının tamamının bir görüntüsü mevcut değil lakin yayından alınan kimi kısa kliplerde odaya silahlı üç polis memurunun girdiği ve etrafı aradıkları görülüyor. Yayını izleyen bireylerden kimileri gördüklerinin bir şaka olduğunu düşünürken, kimileriyse Alliestrasza’nın âlâ olup olmadığını merak ediyor.

Alliestrasza yayını kapatmadan evvel son olarak, meskeninde çok ‘kibar’ polis memurları olduğunu ve düzgün olduğunu açıklayarak yayını sonlandırıyor. Bu durum malesef bilhassa yurtdışında çok sık yaşanıyor ve bunu “SWATTED” olarak isimlendiriyorlar. İzleyenler bunu eğlenmek için yapıyor olsa da yayıncılar bu durumdan epeyce sıkılmış durumda.