Samsung, Yeni Katlanabilir Ekranlı Ürünlerini Tanıttı

Akıllı telefon bölümünde son yıllarda en çok ses getiren yeniliklerden birisi de ‘katlanabilir akıllı telefonlar’ oldu. Bu yarışa katılacağını açıklayan Honor da son derece savlı modelini geçtiğimiz haftalarda birinci defa göstermişti. Onun çabucak öncesinde ise Samsung’un piyasayı değiştirebilecek ‘üç ekranlı katlanabilir’ modeli hakkında yeni bilgiler elde edilmişti. Bugün CES 2022 fuarında da şirketin bu alanda hazırladığı dört yeni tasarımı tanıtıldı.

Şu anda piyasanın en başarılı eserlerinden olan Galaxy Z Fold 3 ve Flip Z 3 modelleriyle katlanabilir akıllı telefon alanında tezli bir pozisyon elde eden Samsung, Samsung Flex G ve Flex Slidable modellerinin de içinde yer aldığı dört yeni konsept aygıtını tanıttı. Eserlerin tanıtım görüntüleri da internet üzerinden paylaşıldı.

Samsung Flex S ve Flex G:

YouTube video

Tanıtım görüntüsünde birinci sırada yer alan Flex S serisi, isminden da anlaşılacağı üzere ‘S’ halinde katlanan bir model. Bu eseri farklı kılan özelliklerinden birisi; hem akıllı telefon olarak hem de tablet olarak kullanılabiliyor olması.

Bir öbür konsept tasarım olan Flex G serisi ise iki sefer içe katlanarak ‘katlı’ pozisyondayken kullanım seçeneği sunmuyor. Samsung, dış tarafında ekran olmamasından ötürü bu modelini daha ‘dayanıklı’ bulduğunu tabir ediyor.

Samsung Flex Slidable:

Samsung’un Flex Slidable konsept dizaynına gelecek olursak, yuvarlanabilir ekranıyla OPPO X 2021 modelini bir epey andırdığını söyleyebiliriz. Yuvarlanarak açıldığında mevcut ekran boyutunda kayda bedel bir büyüme olduğunu da görmek mümkün.

Samsung Flex Note:

YouTube video

Şirket her ne kadar akıllı telefon piyasasında büyük bir muvaffakiyet elde etmiş olsa da bu muvaffakiyetle yetinecek üzere gözükmüyor. Samsung, yeni Flex Note serisiyle katlanabilen ekran teknolojisini dizüstü bilgisayarlara da getirmeyi planlıyor. 17 inçlik bir ekrana sahip olan Flex Note, iki ekrandan oluşuyor. Sizin bu konsept dizaynlar hakkındaki fikirleriniz neler? Samsung’un bu eserleri ilginizi çekiyor mu? Yorumlar kısmında niyetlerinizi paylaşabilirsiniz.