Samsung’dan Apple Göndermeli Galaxy S22 Reklamı

Kore merkezli teknoloji devi Samsung, bugün gerçekleşen bir aktiflikle 2022 model amiral gemisi telefonları Galaxy S22, Galaxy S22+ ve S22 ailesinin şimdiye kadarki en yüksek modeli olan S22 Ultra’yı tanıttı. Hayli olumlu reaksiyonlar alan Samsung’un yeni akıllı telefonları, teknoloji meraklılarından geçer not almayı başardı.

Samsung bir de Galaxy S22 ve Galaxy S22+’ı tanıttığı özel bir reklam sineması yayınladı. Netflix’in tanınan devir dizisi Bridgerton paydaşlığıyla gerçekleştirilen reklam sinemasında Samsung, en büyük rakibi Apple’a tabir yerindeyse ‘laf attı’.

Samsung’tan Netflix’in tanınan dizisi Bridgerton’lı reklam filmi

Bridgerton dizisinde Kraliçe Charlotte’u canlandıran ünlü oyuncu Golda Rosheuvel’i tekrar tıpkı rolde izlediğimiz reklamda, senaryo gereği iki adamın gelerek kraliçelerine ‘hediye’lerini sunduğu görülüyor. Bu adamlardan birincisinin isminin ‘Lord Macintosh’ olması ise epeyce dikkat çekiyor.

Bildiğiniz üzere Macintosh, ya da kısaca Mac, Apple’ın bilgisayarlarına verilen isim. Kraliçeye armağan olarak ‘yağmurluk’ sunan Lord Macintosh’un bu armağanı ise kraliçeyi etkilemeyi pek de başaramıyor. Bu da demek oluyor ki Samsung, Apple’ın artık modasının geçtiğini ve kimseyi etkilemeyi başaramadığını söylemek istiyor.

Lord Macintosh’un akabinde gelen Lord Tristar ise kraliçeye ikram olarak Galaxy S22 ve Galaxy S22+’ı sunuyor. Lord Tristar’ın bir sanat eseri üzere tabloların içinde sunduğu ve çarpıcı renk paleti ile kamera özelliklerini öve öve bitiremediği Galaxy S22, kraliçenin beğenisini kazanmayı başarıyor.

İşte karşınızda Samsung’un Apple’ı ‘gömdüğü’ reklam filmi

YouTube video

Göz atmak isteyenler için; Samsung Galaxy S22 serisini inceledik!

YouTube video