Sony’nin Oyun Yapma Oyunu‘ Dreams ile Bir Film Yapılacak

Sony, hem sinema hem de oyun kesiminde tıpkı anda değişik bir olaya imza attı. Sony’nin PlayStation’da dilediğiniz üzere kısım tasarlayıp oyun yapabileceğiniz bir platformu var. Bu platformun ismi Dreams. Hatta Dreams’i yapan oyun stüdyosu Media Molecule, LittleBigPlanet isimli PlayStation efsanesinin de ardındaki stüdyo. Dileyen herkes bu platformda oyun üretimi ve tasarımı üzerine paylaşımlarda bulunabiliyor; kendi oyununu nasıl yapacağını öğreniyor ve uyguluyor. Kısaca, isteyen herkes burada kendi oyununu yapabiliyor.

Sony Pictures Classic, son gelen haberlere nazaran hali hazırda geliştirilmekte olan bir sinema olan A Winter’s Journey isimli üretimin haklarını satın aldı ve sinemanın geri kalanını Dreams’te geliştireceğini duyurdu. Bu da sinemanın bir nevi PlayStation’da yapılacağı manasına geliyor.

Filmde el ile çizilmiş animasyonlar ve gerçek aktörlerin CGI hali bulunacak

Film, tarihin ünlü bestekarlarından Franz Schubert’in Winterreise isimli ses ve piyano için 24 müzikten oluşan yapıtının öyküsünün bir uyarlaması olacak. Sinemada 1812 yılının Bavyera’sında kendisini dağları ve karları aşacak tehlikeli bir seyahate çıkan aşka düşkün bir şairin kıssası anlatılıyor. A Winter’s Journey, Dreams üzerinde yapılan birinci uzun metrajlı sinema olacak.

Filmin şu an için bir çıkış tarihi yok lakin sinemanın çekimleri önümüzdeki Haziran ayında Polonya’nın Wroclaw kentinde başlayacak. Sinemada oynayacak aktörlerin ortasında John Malkovich ve Jason Isaacs da bulunuyor. Sinemanın tanıtımına kadar uzun müddet bekleyeceğiz üzere görünüyor.